امام جمعه آبادان: میزبانی مردم آبادان از زائران اربعین حسینی قابل تقدیر است

امام جمعه آبادان گفت: مردم آبادان با افتخار میزبان شایسته ای برای زائران اربعین حسینی بوده و این میزبانی قابل تقدیر است.

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته آبادان افزود: در سال های اخیر آیین اربعین حسینی به بزرگترین همایش دینی و مذهبی جهان تبدیل شده است.

وی اظهار داشت: همایش پیاده روی اربعین حسینی تجدید میثاق با ائمه اطهار (ع) و اسلام است که سال به سال رو به گسترش است.

حجت الاسلام ابراهیمی پور با اشاره به میزبانی شهروندان آبادانی از زائران حسینی گفت: طی روزهای اخیر زائران حسینی از مرز شلمچه به سوی کربلا شرف یابد شده اند و شهروندان آبادانی از این زائران بخوبی پذیرایی کردند.

امام جمعه آبادان با اشاره به حرکت عظیم پیاده روی عاشقان ابا عبدالله الحسین (ع) برای شرکت در مراسم اربعین حسینی، گفت: این پیاده روی با وجود تهدید گروهک های تکفیری و داعشی همچنان ادامه دارد.

خطیب جمعه آبادان گفت: مردم همیشه در صحنه آبادان برای میزبانی زائران اربعین بار دیگر صادقانه وارد صحنه شدند و این اقدام آنان و میزبانی خوب آنها شایسته تقدیر است.

 

وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در اسفند ماه امسال اظهار داشت: ملت ایران باید در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی با هوشیاری و مراقب وارد صحنه شود.

حجت الاسلام ابراهیمی پور افزود: مردم باید کسانی را به عنوان نماینده مجلس انتخاب کنند که در مسیر گفتمان انقلاب اسلامی و در خط امام و رهبری حرکت کرده و معتقد به اصول ، اهداف انقلاب بوده و خود را به حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی و ولایت فقیه متعهد بدانند.

خطیب جمعه آبادان با اشاره به دیدار هفته گذشته ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با مقام معظم رهبری گفت: دیدار رئیس جمهوری روسیه به عنوان یک ابر قدرت جهانی با رهبری نظام جمهوری اسلامی در 36 سال گذشته کم نظیر بود.

وی اظهار داشت: دیدار مذکور به این معنی است که ابرقدرت ها نیز به اقتدار و حقانیت جمهوری اسلامی ایران و نیز بصیرت رهبر معظم انقلاب پی برده اند.

حجت الاسلام ابراهیمی پور این دیدارها را موجب بی اعتمادی و بی اعتباری سران آمریکا در جهان دانست و بیان کرد: امروز سکان فکری دنیا در دستان رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران است.

خطیب جمعه آبادان با اشاره به گرامیداشت هفتم آذر، روز نیروی دریایی گفت: نیروی دریایی ایران دارای وجهه ای بین المللی، علمی و نظامی است.

وی افزود: نیروی دریای ایران در ماه های نخستین جنگ تحمیلی توانست نیروی دریایی عراق را متوقف کند و ضربه ای سنگین به صدام بزند به طوری که نیروی دریایی عراق تا پایان جنگ نتوانست قد علم کند.

وی گفت: امروز نیروی دریایی ایران دیگر محدود به مرزهای داخل نیست بلکه در تامین امنیت اقیانوس ها و کنترل ورود و خروج کشتی ها هم نقش مهمی دارد که نشانه اقتدار نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

نوشتن دیدگاه