ثبت‌نام 65 هزار بسیجی آبادانی در سامانه

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان گفت: 65 هزار بسیجی که نامشان در سامانه ثبت شده در این شهرستان فعالیت دارند.

عادل عساکره با بیان اینکه در زمان حاضر 65 هزار بسیجی که نامشان در سامانه ثبت شده در این شهرستان فعالیت دارند، به عضویت این افراد در قالب بسیج دانش آموزی، دانشجویی، مهندسین، هنرمندان، حقوقدانان، کشاورزی، اصناف، فرهنگیان، کارگری، کارمندان و رسانه اشاره کرد و اظهار داشت: از این تعداد 15 هزار نفرشان جزو بسیجیان فعال به شمار می‌روند.

وی با اشاره به هفته بسیج تصریح کرد: در این ایام 63 برنامه مختلف اعم یادواره شهدا در شهرهای آبادان، اروندکنار و چوئبده، برگزاری کارگاه‌های آموزشی روشنگری و بصیرت افزایی، غبارروبی و عطرافشانی قبور شهدا، افتتاح چند پروژه و غیره پیش بینی شد که برخی از آنها اجرا و مابقی نیز تا پایان هفته اجرا می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان تصریح کرد: در روز پنجم آذرماه همزمان با سالروز تشکیل بسیج حضور پرشور و با شکوه بسیجیان را در اجتماع «شکوه پایداری» خواهیم داشت.

عساکره در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مشارکت بسیج در بحث سازندگی بنابر تاکیدات مقام معظم رهبری بر روی موضوع اقتصاد مقاومتی گفت: این کلام بدان معناست که تنها راه پیشرفت و ایجاد توسعه و امنیت پایدار در اقتصاد مقاومتی است و لذا هر دستگاهی باید وظیفه خود را یافته و آن را به انجام برساند.

 

اجرای پروژه‌های زودبازده و کوچک به همراه پرداخت تسهیلات

وی در ادامه افزود: ما نیز در بخش سازندگی در زمینه پروژه‌های زودبازده و کوچک که با حداقل مبلغ و توسط افراد بومی و یا اعضای خانواده آنها قابلیت اجرا را داشته باشد، اقدام کرده‌ایم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان بیان کرد: برای این منظور در ابتدا با همکاری اداره فنی و حرفه‌ای نسبت به ارائه آموزش‌های لازم به افراد در زمینه‌های مختلف از جمله بسته بندی خرما و انواع سبزیجات و ترشیجات، صنایع تبدیلی، پرورش مرغ بومی، دام چند قلوزا و زنبورداری اقدام می‌کنیم.

عساکره تصریح کرد: پس از فراگیری آموزش‌های لازم و بنا بر نوع اشتغال مورد تقاضا نسبت به پرداخت وام به متقاضی اقدام می‌کنیم.

وی با بیان اینکه این وام‌ها به بسیجیان اعطا می‌شود، یادآور شد: تاکنون در بخش اقتصاد مقاومتی 170 میلیون تومان، در بخش صنایع تبدیلی 850 میلیون تومان، در بخش خود اشتغالی 360 میلیون تومان و در بخش مشاغل خانگی 15 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

به گفته عساکره، بنا بر نوع اشتغالی که قرار است ایجاد شود، از 5 تا 30 میلیون تومان تسهیلات به افراد پرداخت می‌شود.

 

بسیج پرورش یافته مکتب امام حسین (ع) است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی و حضور زائران حرم اباعبدالله الحسین (ع) در مرز شلمچه گفت: بسیج پرورش یافته مکتب امام حسین (ع) است و هر چه داریم در این راه تقدیم می‌کنیم.

وی افزود: ستاد راهیان نور تمام امکانات را در اختیار زائران اربعین قرار داده ضمن آنکه بخش فرهنگی، بسیج رسانه و بسیج کارکنان نفت ناحیه مقاومت بسیج آبادان نیز در محل شلمچه مستقر شده‌اند و خدمات رسانی می‌کنند.

عساکره اضافه کرد: سال گذشته در خصوص تامین نظم و امنیت در منطقه شلمچه و به مدت 10 روز ماموریت به ما داده شد که به طور روزانه 60 نیروی بسیج نسبت به این امر اقدام کردند.

وی از آمادگی واحد متبوعه‌اش برای کمک به تامین نظم و امنیت در صورت ابلاغ خبر داد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان تصریح کرد: داشتن تفکر بسیجی برای ما از همه چیز مهم‌تر است و از نظر ما تمام مردم بسیجی هستند مگر معاندان با نظام جمهوری اسلامی که هیچگاه از ما نیستند.

عساکره در پایان یادآور شد: در حال فرهنگ سازی و تبلیغ تفکر بسیجی در عرصه‌های مختلف همچون ایثار، اخلاص و روحیه جهادی هستیم، معتقدیم همانگونه که در طول هشت سال دفاع مقدس روحیه بسیجی توانست سبب پیروزی ملت شود، مشکلات اقتصادی نیز با روحیه بسیجی قابل حل است.

نوشتن دیدگاه