تحویل 41 هزار برگ سند و 11 لوح فشرده از اطلاعات منطقه آزاد اروند به کمیته تحقیق و تفحص مجلس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت:‌ در سه ماهه اخیر بیش از 41 هزار برگ سند و 11 لوح فشرده حاوی ده‌ها گیگا بایت اطلاعات مربوط به این سازمان در اختیار کمیته تحقیق و تفحص از این سازمان قرار گرفت.

اسماعیل زمانی با مناسب خواندن همکارهای دو جانبه میان این سازمان و کمیته تحقیق و تفحص اظهار کرد:‌ پس از استقرار این هیئت در سازمان، تمام امکانات و تجهیزات مورد نیاز در اختیار آنها قرار گرفت ضمن آنکه با توافق طرفین، کانال ارتباطی به منظور ارائه اطلاعات و اسناد مورد نیاز نیز مشخص شد.

وی افزود:‌ در این همکاری سیستم جامع و نرم افزار مالی سازمان منطقه آزاد اروند که حاوی جامع‌ترین و کامل‌ترین اطلاعات مربوط به درآمدها، هزینه‌ها، پرداخت‌ها و پروژه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی و غیره است در اختیار کمیته مذکور قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند اضافه کرد:‌ تمام بخش‌های مرتبط با موضوع تحقیق و تفحص از جمله امور مالی، حقوقی، امور قراردادها، معاونت‌های عمرانی و اقتصادی و سرمایه گذاری، با کاهش و حتی توقف برخی اقدامات اساسی و سرویس دهی‌های خود به سرمایه گذاران و بخش‌های صنعت، تجارت و پروژه های عمرانی، کوشیدند تا به حجم بالا و بی‌سابقه درخواست‌های اسناد و اطلاعات و پرونده‌های کمیته مذکور پاسخ دهند.

 

رد ادعای کند بودن همکاری سازمان با کمیته تحقیق و تفحص

وی با رد ادعای کند بودن روند همکاری این سازمان از سوی کمیته تحقیق و تفحص عنوان کرد: با توجه به تلاش‌های مستمر و شبانه روزی و هزینه‌هایی که سازمان منطقه آزاد اروند و برنامه‌های توسعه‌ای آن برای پاسخگویی به درخواست‌های این کمیته در حال پرداخت است، ادعای کندی همکاری به دور از انصاف است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد:‌ در زمان حاضر بخش عمده‌ای از توان این سازمان، صرف تهیه اسناد و پرونده‌های مورد درخواست کمیته تحقیق و تفحص می شود و به طور عملی پیگیری بسیاری از اهداف و برنامه‌های این سازمان و پاسخگویی به پیمانکاران و ارباب رجوع، به دلیل تحویل پرونده‌های مالی و قراردادها به آن کمیته به کندی انجام می‌شود.

 

معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری تنها رابط سازمان با کمیته تحقیق و تفحص

زمانی با بیان اینکه معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند تنها رابط این سازمان با کمیته تحقیق و تفحص است،‌ تحویل اسناد مورد درخواست این کمیته را مستلزم جمع آوری سریع اطلاعات آنی مورد درخواستی کمیته تحقیق و تفحص توسط ‌ بخش های مختلف اعم از مالی، امور حقوقی، قراردادها و سایر معاونت‌ها و تحویل آن به معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری خواند.

به گفته وی، اطلاعات پس از تحویل توسط بخش‌های مختلف به معاون اقتصادی و سرمایه گذاری در اختیار کمیته مذکور قرار می‌گیرد.

زمانی گفت:‌ تاکنون تمام درخواست‌های آنی و پیگیری‌های مکرر و لحظه‌ای کمیته تحقیق و تفحص پاسخ داده شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه شهرهای آبادان و خرمشهر نیازمند فضایی همراه با ثبات و آرامش سیاسی و اجتماعی به منظور جلب و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی هستند، افزود:‌ تحقق این امر در گرو تلاش مستمر تمام مسئولان در این زمینه است.

 

سکوت منطقه در راستای حفظ آرامش

وی، ‌سکوت این سازمان در برابر ناملایمات، بی‌انصافی‌ها و فشارهای بی‌سابقه به خصوص در ماه‌های اخیر را در راستای حفظ آرامش و ثبات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در منطقه عنوان کرد و افزود:‌ امید می‌رود تا با همدلی و همراهی نخبگان سیاسی، اقتصادی و فرهنگی منطقه بتوانیم در جهت تحقق توسعه پایدار و رشد همه جانبه و دستیابی به افق‌ها و چشم انداز بلند مدت در راستای رشد و شکوفایی در عرصه‌های صنعت، تجارت، فرهنگ و فضای کسب و کار در منطقه آزاد اروند بکوشیم.

نوشتن دیدگاه