برگزاری اردوی تیم‌های ملی بسکتبال بانوان در آبادان

نایب‌رییس بانوان فدراسیون بسکتبال از برگزاری اردوی تیم‌های ملی جوانان و بزرگسالان در آبادان خبر داد.

فاطمه کرم‌زاده ابتدا درباره برگزاری هفته چهارم سوپر لیگ بانوان کشور در آبادان، اظهار کرد: جا دارد از میزبانی خوب پالایش نفت آبادان تشکر کنم.

آقای مختاری، رییس امور ورزش شرکت پالایش نفت آبادان، در بخش بانوان بسیار زحمت می‌کشد که از او قدردانی می‌کنم.

وی در ادامه با بیان این‌که سطح لیگ امسال با سطح لیگ سال‌های قبل بسیار متفاوت است، گفت: سطح تیم‌ها بسیار خوب شده است، البته برخی از تیم‌ها بازیکن خارجی به خدمت گرفته‌اند که به جرات می‌توانم بگویم کیفیت عملکرد بازیکنان ایرانی نسبت به این نفرات، بسیار بهتر است.

نایب‌رییس بانوان فدراسیون بسکتبال افزود: بارها نیز گفته‌ام که اگر تیم‌ها می‌خواهند بازیکنان خارجی بیاورند، بازیکنی جذب کنند که بازیکنان ما چیزهایی از آن‌ها یاد بگیرند ولی متاسفانه بازیکنانی که می‌آیند یا هم‌ردیف بسکتبالیست‌های خودمان هستند و یا به نظرم سطح آن‌ها از بازیکنان خودمان پایین‌تر است.

 

وی خاطرنشان‌کرد: امسال سطح کیفی تیم‌ها بسیار خوب است و بسیار با انگیزه بازی می‌کنند. در سوپر لیگ A کشور نزدیک به هشت تیم وجود دارد که هم‌ردیف هم هستند و این خیلی خوب است و نشان می‌دهد که استان‌ها و مربیان زحمت می‌کشند و خوب کار می‌کنند.

این نوع عملکرد، انگیزه‌ای برای استان‌ها است. همچنین جا دارد از حمایت اسپانسرها تشکر کنم، چرا که باعث رشد ورزش بانوان شده‌اند.

کرم‌زاده در ادامه با بیان این‌که در نظر داریم اردوی تیم‌های ملی جوانان و بزرگسالان را در آبادان برگزار کنیم، گفت: هدف من این است که حتما یک اردو در آبادان داشته باشیم، چرا که این‌جا امکانات خوبی دارد و خودشان هم از این موضوع استقبال کرده‌اند.

این میزبانی برای مربیان و بازیکنان آبادانی و این استان خیلی مهم است و بین مرحله پلی‌آف سوپرلیگ، سه هفته استراحت وجود دارد که در نظر داریم در آن مقطع زمانی، اردوی تیم‌های ملی جوانان و بزرگسالان را در آبادان برگزار کنیم.

وی در ادامه درباره شرایط تیم‌ملی بانوان ایران نیز عنوان کرد: دو ماه پیش، تیم‌ملی سفری به ترکیه داشت و در آن‌جا چند بازی برگزار کرد و عملکرد خوبی نیز داشت. بازیکنان ما خیلی مسابقات برون‌مرزی ندارند و چنین سفرهایی، تجربه خوبی برای آن‌ها است.

نایب‌رییس بانوان فدراسیون بسکتبال افزود: در حال حاضر نیز، هم فدراسیون و هم خانم شهریان درصدد هستند که حتما یک بازی برون‌مرزی دیگر برای تیم‌ملی در نظر بگیرند تا تجربه تیم، بیشتر و موفقیت نیز حاصل شود.

وی در پایان در خصوص حضور یک نماینده از خوزستان در سوپر لیگ ایران پس از سال‌ها، گفت: پالایش نفت آبادان خوب کار می‌کند و با انگیزه است و از پتانسیل بسیار خوبی نیز برخوردار است.

یک زمانی تیم خوزستان خیلی خوب بود و امیدوارم خوزستان به همان سال‌ها برگردد.

نوشتن دیدگاه