صدور فراخوان دومین جشنواره رسانه‌های نوشتاری در آبادان

معاون فرهنگی شهرداری آبادان از صدور فراخوان دومین جشنواره رسانه‌های نوشتاری در این شهر خبر داد.

محمود تیلا از صدور فراخوان دومین جشنواره رسانه‌های نوشتاری در این شهر خبر داد و اظهار کرد: این جشنواره به همت شهرداری و با همکاری شورای اسلامی شهر برگزار می‌شود.

وی گفت: با توجه به نقش منحصر به فرد رسانه‌ها در عرصه فرهنگی، اجتماعی و حوزه ارتباطات شهری و با هدف بهره مندی از نقطه نظرات اهالی مطبوعات و پژوهشگران حوزه شهری و نیز دستیابی به الگوی مناسبی از تعامل مدیریت شهری با رسانه‌ها، دومین جشنواره رسانه‌های نوشتاری در حوزه شهری آبادان را برگزار می‌کند.

معاون فرهنگی شهرداری آبادان از ارج نهادن به تلاش‌های صادقانه و هوشمندانه اهالی مطبوعات و خبرگزاری‌ها به هدف اصلی برگزاری این جشنواره نام برد و افزود: کمیته‌های تخصصی داوری متشکل از کارشناسان و اساتید رشته‌های مربوطه است که آثار برتر گرایش‌های اعلام شده را انتخاب و سپس انتخاب نهایی آثار را انجام می‌دهند.

تیلا در خصوص مقررات این جشنواره عنوان کرد: آثار قابل ارائه در جشنواره باید مربوط به فاصله زمانی یکم تیر ماه 90 تا یکم تیر ماه 94 باشد که در یکی از نشریات محلی و یا خبرگزاری‌های کشور که دارای مجوز هستند درج شده باشد.

وی تصریح کرد: هر متقاضی می‌تواند فقط در دو زمینه شرکت کند و چنانچه در چند زمینه آثار ارسال شود دبیرخانه به صورت اتفاقی آثار مربوط به دو زمینه را در جریان مسابقه وارد می‌کند، همراه با آثار ارسالی باید برگ درخواست شرکت در جشنواره تکمیل و روی هر یک از آثار الصاق شود.

تیلا یادآور شد: اصل یا تصویر (کپی) صفحه های منتشر شده در نشریات مربوطه نیز جهت شرکت دادن اثر الزامی است، شرکت کنندگان در موضوع عکس و کاریکاتور لازم است علاوه بر نسخه چاپ شده در نشریه اصل اثر را نیز ارسال کنند.

 

معاون فرهنگی شهرداری آبادان گفت: ابعاد عکس‌ها باید حداقل 20 در 25 و حداکثر 30 در 40 سانتی متر باشد، اسلاید و سی.دی مورد پذیرش نبوده و عکس‌های دیجیتالی نیز باید چاپ شده تحویل شوند.

وی افزود: در صورتی که اثر ارسال شده فاقد نام نویسنده و یا دارای نام مستعار باشد، در صورت راهیابی به مرحله نهایی تعیین نام نویسنده یا تهیه کننده منوط به تایید رسمی مدیرمسئول نشریه و یا مسئول خبرگزاری مربوطه است.

تیلا همچنین عنوان کرد: چنانچه موضوعی به طور مشترک و گروهی تهیه شده باشد، در صورت راهیابی به مرحله نهایی، گروه تولید کننده به عنوان برنده اعلام خواهند شد، دبیرخانه وصول آثار دریافتی را اعلام می کند و چنانچه حداکثر تا دو هفته پس از ارسال، اعلام وصول دریافت نشد با دبیرخانه جشنواره تماس گرفته شود.

این مسئول ارسال یک قطعه عکس سه در چهار برای شرکت در جشنواره را الزامی خواند و تصریح کرد: شرکت کنندگان باید مختصری از سوابق رسانه‌ای خود را در یک برگ شرح داده و آن را همراه با سایر مدارک به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

معاون فرهنگی شهرداری آبادان در خصوص موضوعات آثار ارسالی گفت: آثار باید مرتبط با ترافیک، ساخت و ساز، بافت های فرسوده، تبلیغات شهری، پسماند، زیبا سازی شهری، فضای سبز، معماری، آلایندگی و هویت شهری آبادان، محله، مراکز فرهنگی، فرهنگ شهری و شهروندی، نشاط اجتماعی، هویت فرهنگی، تشکل های مردمی، معضلات اجتماعی، شهردار، شهرداری و یا شورای اسلامی شهر و ورزش همگانی (شهروندی) باشد.

به گفته وی، حداکثر تعداد مجاز آثار هر شرکت کننده مطبوعاتی برای ارسال به جشنواره در 11 رشته، خبر، گزارش خبری و غیر خبری، تیتر، مصاحبه، مقاله، سرمقاله و یادداشت، عکس خبری و یا موضوعی، تصویرسازی و کاریکاتور، طنز مکتوب، صفحه آرایی و ورزشی هر کدام سه نمونه است.

معاون فرهنگی شهرداری آبادان افزود: حداکثر تعداد مجاز آثار ارسالی خبرنگاران خبرگزاری‌ها نیز به جشنواره در سه رشته خبر، گزارش و گفت‌وگو هر کدام سه نمونه است.

تیلا بیان کرد: در بخش ویژه نیز بهترین نقد در حوزه مدیریت شهری و یا بهترین اثر با موضوع فرهنگ شهروندی قابلیت ارسال به دبیرخانه جشنواره را دارد.

وی در پایان، آخرین مهلت دریافت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره را چهارم آذرماه سال جاری عنوان کرد و تصریح کرد: متقاضیان شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری آبادان ارسال کنند.

نوشتن دیدگاه