نیروهای دانشکده علوم پزشکی آبادان به حالت آماده باش درآمدند

مدیر گروه سلامت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی، نیروهای بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان بسیج شده و به حالت آماده‌باش در آمدند.

جعفر ربیهاوی اظهار کرد: با توجه به حرکت عظیم پیاده‌روی ایام اربعین حسینی و پیش‌بینی حضور بیش از یک میلیون زائر در پایانه شلمچه، تمام نیروهای بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان به حالت آماده‌‌باش درآمده و برنامه‌ریزی‌های لازم در این خصوص صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: از خردادماه سال جاری، جلسات آمادگی و برنامه‌ریزی در سه سطح وزارت بهداشت و درمان، دانشکده علوم پزشکی آبادان و همچنین مرکز بهداشت خرمشهر با حضور مدیران ارشد برگزار و برنامه‌های مختلف پیش‌رو طراحی و اقدامات لازم معمول شد.

وی از بسیج تمام نیروهای بهداشت محیط شهرستان‌های تابع دانشکده علوم پزشکی آبادان به منظور کنترل و پایش فاکتورهای بهداشت محیطی موردنظر مطابق دستورالعمل‌های اجرایی اعلام شده و برنامه‌ریزی حضور افراد به صورت ۲۴ ساعته در پایانه مرزی از ۲۵ آبان تا ۱۵ آذر و همچنین خرید و تحویل تجهیزات، مواد گندزدا و ضدعفونی کننده مورد نیاز خبر داد. ‌

مدیر گروه سلامت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: گروه بهداشت محیط نسبت به کنترل سلامت آب آشامیدنی، موادغذایی، جمع‌آوری و دفع زباله، فاضلاب و همچنین سلامت فردی متولیان و خادمان هیئت‌ها اقدام می‌کند.

وی بیان کرد: در این راستا بیش از ۱۰۰ هزار نسخه رسانه آموزشی به زبان‌های عربی و فارسی با موضوعات مرتبط از جمله بیماری‌های منتقله توسط آب و غذا (با اولویت وبا)، شستشوی صحیح دست‌ها، تهیه و تکثیر و در ایام اربعین بین زائران توزیع می‌شود.

نوشتن دیدگاه