فرماندار ویژه آبادان: نبود سینما در آبادان ضعف بزرگی است

فرماندار ویژه آبادان گفت: آبادان در تاریخ خود نماد فرهنگ بوده است. از این رو نبود سینما ضعف بزرگی برای این شهرستان محسوب می‌شود.

عزیزالله شهبازی از کمبود فضاهای فرهنگی و تفریحی بالاخص سینما و تئاتر در آبادان انتقاد و تصریح کرد: وظیفه مسئولان و هنرمندان است که دست به کار شوند و این حفره بزرگ فرهنگی و اجتماعی را پر کنند چون جوانان به فرهنگ و هنر احتیاج دارند.

وی تاکید کرد: برای شهری که چندین سینما داشته و کارگردانان، نویسندگان و هنرپیشگان بسیاری را در دل خود پرورش داده و نگاه ویژه‌ای به مقوله فرهنگ و هنر داشته و دارای فضای مطلوب سینمایی است نمی‌توان به سادگی از کنار کمبودهایش عبور کرد.

شهبازی با اشاره به موقعیت جغرافیایی و عقبه هنری آبادان ادامه داد: از منطقه آزاد اروند انتظار بیشتری برای احیای سینماهای از رونق افتاده شهرستان با تجهیز کردن این مکان‌ها و احداث و ساخت پروژه‌های فرهنگی تفریحی بیشتری در آبادان داریم.

فرماندار ویژه آبادان بیان کرد: در تمامی مراحل از ابتدای برنامه‌ریزی و احداث و مکان‌یابی در کنار منطقه آزاد اروند خواهیم بود زیرا مردم و شادی جمعی و سلامت و نشاط اجتماعی صحیح از اولویت‌های دولت جمهوری اسلامی است.

نوشتن دیدگاه