سرمربی تیم بسکتبال بانوان نفت آبادان: ملی‌پوشان لیگ، نابرابر تقسیم شده‌اند

سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان با بیان این‌که در سوپر لیگ کشور، بازیکنان ملی‌پوش به صورت نابرابر تقسیم شده‌اند، گفت: در حال تلاش هستیم تا بازیکن خارجی جذب کنیم.

زهرا مرتضی‌زاده در خصوص شکست تیمش برابر کوشاسپهر سبلان در هفته چهارم سوپرلیگ کشور، اظهارکرد: از باخت‌مان خیلی ناراحت شدیم، چرا که انتظارمان این نبود.

وی افزود: البته نمی‌توان توقع غیرمنطقی از بازیکنان‌مان داشته باشیم، زیرا حریف، تیم قوی‌ای بود و حداقل هفت هشت ملی‌پوش دارد. بازیکنان ما از نظر تجربه از حریف پایین‌تر هستند و تجربه بازیکنان کوشاسپهر سبلان در نوع بازی‌شان بسیار موثر بود.

سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان گفت: بازیکنانم توان‌شان را در این بازی گذاشتند و ناراحتی ما از این است که در بخش‌هایی از بازی، آن‌چه را از آن‌ها می‌خواستیم به درستی به نمایش نگذاشتند که البته این موضوع هم به فشار عصبی و استرس‌شان در حین بازی برمی‌گردد.

 

وی خاطرنشان‌کرد: ما در همین هفته نیز در نخستین بازی‌مان به مصاف تیم آرارات تهران رفتیم و به برتری رسیدیم و در حال حاضر 11 امتیازی هستیم. به طور حتم اگر تیم‌مان برای ادامه رقابت‌ها تقویت شود، می‌تواند عملکرد بهتری به نمایش بگذارد.

امیدوارم با تقویت تیم، در دورهای بعد نتایج بهتری کسب کنیم. به هر حال اگر بازیکنان مورد نیازمان را جذب کنیم، به طور حتم وضعیت تیم‌مان خیلی بهتر می‌شود و بازی‌مان روان‌تر خواهد شد.

مرتضی‌زاده با ابراز تمایل نسبت به جذب بازیکن خارجی، گفت: در این راستا در حال تلاش هستیم و چند گزینه نیز مدنظرمان است ولی قبل از آن نیاز به مجوز وزارت نفت داریم و در حال تلاش هستیم تا این مجوز را بگیریم. بیشتر تیم‌های دیگر نیز یا هفت هشت ملی‌پوش یا بازیکن خارجی دارند.

وی عنوان کرد: ما یک تیم شهرستانی هستیم و بازیکنان ملی‌پوشی که در تهران هستند به سختی قبول می‌کنند که تیم‌های خودشان را کنار بگذارند و به تیم ما بیایند. علاوه بر این در سوپر لیگ بانوان مانند سوپر لیگ آقایان، سهمیه‌بندی ملی‌پوشان وجود ندارد.

سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان افزود: در سوپر لیگ بانوان، بازیکنان ملی‌پوش به صورت نابرابر تقسیم شده‌اند؛ بنابراین تیم‌هایی مانند تیم ما و بندرعباس که نمی‌توانند بازیکن ملی‌پوش جذب کنند، مجبور هستند از بازیکن خارجی استفاده کنند تا بتوانند با توجه به بالا بودن سطح رقابت‌ها، حرفی برای گفتن داشته باشند.

وی با بیان این‌که سطح لیگ بسیار خوب است، گفت: ما در گروه خیلی قوی‌ای قرار داریم و تمام تیم‌ها تقریبا جزو مدعیان لیگ هستند. در حال حاضر هم برای ما مهم این است که در مرحله پلی‌آف مقابل چه تیمی قرار می‌گیریم و ان‌شاءالله بتوانیم به نتیجه دلخواه‌مان برسیم و به مرحله بعد صعود کنیم.

نوشتن دیدگاه