دهدشتی: برخی دستگاه‌های اجرایی آبادان اعتبارات ماده 180 را حیف و میل کردند

یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه برخی از دستگاه های اجرایی شهر اعتبارات تخصیص یافته از محل ماده 180 در سال گذشته را حیف و میل کردند.

سید حسین دهدشتی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان آبادان در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه این شهرستان با اشاره به اینکه در ماده 180 نقش نمایندگان تنها در اولویت‌بندی‌ها است که بر اساس نیاز منطقه، مشکلات موجود، تعامل با مدیران و بر اساس اولویت‌بندی‌ها پرداخت می‌شود، اظهار کرد: سال گذشته سهم هر نماینده از این ردیف بودجه‌ای معادل 7 میلیارد تومان بود که حدود 60 درصد از آن توسط دستگاه های اجرایی جذب شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: امسال سهم هر نماینده از محل ماده 180 قانون برنامه و بودجه به اندکی بیش از 5 میلیارد تومان می‌رسد که نماینده می‌تواند اولویت بندی‌ کند و این بودجه را صرف کند اما حجم مشکلات شهری آبادان آن قدر زیاد است که این اعتبارات کفاف نمی‌دهد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در تخصیص اعتبارات ماده 180، اولویت‌بندی و الزامات آن کار برای ما ملاک است.

وی در ادامه گفت: در زمینه دریافت اعتبارات تخصیص یافته ماده 180 برخی از ادارات به خوبی عمل کردند و علاوه بر آن برای تامین و تخصیص اعتبارات از سایر منابع نیز تلاش کردند و پروژه‌هایشان را به سرمنزل رساندند که از جمله آن می‌توان به پروژه‌های مربوط به بخش بهداشت، تبلیغات اسلامی و صدا و سیما اشاره کرد.

 

دهدشتی با ابراز ناخرسندی و گلایه از اهمال کاری برخی از ادارات شهری آبادان در خصوص دریافت این اعتبارات افزود: در سال گذشته 200 میلیون تومان بابت انجام کارهای فرهنگی برای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در نظر گرفته شد که متاسفانه توانایی جذب آن را نداشتند.

وی با اشاره به تخصیص اعتبار یک میلیارد تومانی برای حوزه هنری آبادان اظهار کرد: حوزه هنری آبادان سفارش میز کنفرانس 60 میلیون تومانی داده و این در حالیست که این واحد تنها سه نیروی کاری دارد، به طور قطع ما هیچ پولی را به این واحد پرداخت نخواهیم کرد.

وی تصریح کرد: اداره آبفا آبادان نیز پولی را که از ماده 180 برای انجام و تکمیل برخی پروژه‌ها به آنان دادیم را برای اجاره منزل فلان معاون و غیره و غیره هزینه کرده است ضمن اینکه این اداره بودجه تخصیصی منطقه آزاد اروند را برای پرداخت حقوق برخی از افراد مسئول در استان پرداخت کرده‌اند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: به طور قطع ما نه تنها به این دسته از ادارات و واحد‌ها دیگر کمک مالی نمی‌کنیم بلکه آنان را مورد بازخواست هم قرار خواهیم داد.

وی افزود: تا زمانی که آبادان و خرمشهر نیاز به کمک دارند بایستی تمام توانمان را به‌کار بگیریم ضمن آنکه برای دریافت کمک از سایر منابع نیز تلاش کنیم.

نوشتن دیدگاه