اختصاص 15 میلیارد تومان اعتبار برای بخش آموزش ، آب و راه روستایی آبادان

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی از اختصاص 15 میلیارد تومان اعتبار برای بخشهای آموزش، آب و راه روستایی شهرستان آبادان خبر داد.

جواد سعدون‌زاده در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان آبادان در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه این شهرستان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه، توسعه و ارتقاء سطح آموزش عالی در کشور و لزوم رفع مشکلات این بخش و کمک به ارتقاء سطح کیفی و کمی آن به ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار اظهار کرد: با موافقت رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی و بودجه کشور مبلغ 5 میلیارد تومان بابت خرید زمین و عمران دانشگاه پیام نور اروندکنار اختصاص یافت.

این نماینده همچنین با اشاره به وجود مشکلات عدیده روستاهای آبادان به ویژه در بخش آب و راه گفت: با پیگیری‌های انجام شده موفق به دریافت اعتبار خوبی در جهت کمک به بهبود وضعیت آب و آسفالت راه روستایی شدم.

به گفته وی، به منظور بهبود و ساماندهی وضعیت آب شرب روستایی مبلغ 5 میلیارد تومان و بابت بهبود وضعیت آسفالت راه روستایی نیز مبلغ 5 میلیارد تومان دیگر از طریق سازمان مدیریت برنامه ریزی و بودجه تامین شد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمامی اعتبار ماده 180 را که در اختیار وی قرار داشت، در بخش‌های مختلف توزیع و هزینه شده است، افزود: براساس نیاز روستا‌ها و دستگاه های شهرستان برای انجام کارهای زیربنایی و جهش از وضعیت نامناسب کنونی اعتبارات تخصیص داده شد.

 

سعدون‌زاده اظهار کرد: در زمان حاضر نیز پروژه‌هایی که بنده از محل اعتبار یاد شده به آن‌ها کمک کرده‌ام در حال تکمیل شدن هستند ضمن آنکه از سازمان مدیریت برنامه ریزی نیز اعلام کرده که می‌توانم از بودجه‌ای که در اختیار دو نماینده دیگر آبادان هست نیز استفاده کنم.

وی خطاب به دو نماینده دیگر آبادان تصریح کرد: برای رفع گلایه عزیزان که کشکول انتظارشان را به سمت ما آورده‌اند آنکه در بحث آموزش، مراکز بهداشتی، تجهیز و نوسازی اراضی، اصلاح شبکه راه های روستایی و کمک به شهرداری چوئبده می‌توان از اعتباراتی که هنوز در اختیار دو نماینده دیگر است، استفاده کرد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هر اعتباری خارج از این سر فصل‌ها را سازمان مدیریت برنامه و بودجه قبول نمی‌کند و باید بر اساس چارچوب حرکت کنیم.

سعدون‌زاده با بیان اینکه طبق توافق با وزیر آموزش و پرورش قرار شد تا در بحث استاد سرا، استخر و مرکز امتحانات هر چه قدر که نمایندگان اعتبار گذاشتند آن‌ها دو برابر اعتبار بگذارند، گفت: به منظور تعدیل در برخی از پروژه‌های مربوطه مبلغ 500 میلیون تومان به آموزش و پرورش اختصاص یافت.

وی افزود: همچنین به منظور تکمیل یکی از پروژه‌های سپاه مبلغ 500 میلیون تومان اعتبار تخصیص داده شد.

نوشتن دیدگاه