فرماندار ویژه آبادان: نظام بودجه بندی علمی در دولت تدبیر و امید احیا شد

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان گفت: نظام بودجه بندی علمی در دولت تدبیر و امید احیا شده است.

عزیزالله شهبازی در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان آبادان که با حضور سه نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، دبیر کمیته برنامه ریزی استان خوزستان، رییس سازمان تبلیغات اسلامی خوزستان و رییس بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس استان خوزستان برگزار شد گفت: 157 میلیارد ریال بودجه سال 94 برای شهرستان آبادان در نظر گرفته شد که از این بودجه سعی در اتمام پروژه های ناتمام خواهیم داشت.

وی اظهار داشت: در سال جاری 56 پروژه با 157 میلیارد ریال در آبادان تعریف شده است که این بودجه به شهرستان آبادان و برای تکمیل پروژه ها داده شد و بین دستگاه های اجرایی تقسیم گردید.

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان گفت: این اعتبارات از ماده 180 بودجه سال 94 در نظر گرفته شد و میزان تخصص یافته به هر دستگاه در نشستی هایی که سه نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با فرمانداری داشتند بر اساس اولویت های ذکر شده تقسیم گردید.

شهبازی با اشاره به مشکلات شبکه آب روستایی، کشاورزی، بهداشت و درمان و امور روستایی تصریح کرد: در برنامه ریزی که انجام شده اولویت با پروژه هایی که ناتمام مانده می باشد و طبق برنامه ریزی انحام شده بخش عمده این بودجه به مشکلات شبکه آب روستایی، کشاورزی، بهداشت و درمان و امور روستایی تخصص خواهد یافت.

وی با برشمردن برخی از بندها و ضوابط اجرایی تقسیم اعتبارات بر اساس قانون پنجم توسعه افزود: به استناد بندها و مواد قانونی هر گونه توزیع اعتبار باید با رعایت سقف درنظر گرفته شود و تامین اعتبار برای پروژه هایی که بیشترین پیشرفت فیزیکی را دارند الزامی است.

 

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خوزستان نیز در این نشست گفت: هر چند که هویت فرهنگی آبادان دفاع مقدس است اما این هویت فضایی برای دیده شدن ندارد.

سردار محمد علیپور افزود: آبادان به عنوان یک شهر بندری مشهور، در پیش از پیروزی انقلاب پس از تهران در رده دوم به لحاظ امکانات قرار داشت.

وی اظهار داشت: در دوران شکل گیری انقلاب بزرگترین رخداد ملی در شهر آبادان صورت گرفت و آن بستن شیرهای نفت توسط کارکنان پالایشگاه آبادان بود که این اقدام سبب شد تا استکبار از محمد رضا شاه دست بکشند.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خوزستان گفت: اقدام به موقع و به جای کارکنان پالایشگاه آبادان روند پیروزی انقلاب اسلامی را سرعت بخشید و ما مدیون این عزیزان هستیم.

وی اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس به رغم محاصره شهر آبادان توسط حزب بعث عراق اما زنان، مردان، جوانان و پیران این شهر همگی ماندند و برای مدت 35 روز تا رسیدن نیروهای پشتیبانی، دشمن را در پس دیوار محاصره شده شهر زمین گیر کردند.

سردار علیپور تصریح کرد: حماسه ذوالفقاریه مردم آبادان نخستین طعم شکست را در کام دشمن بعثی چشاند و دشمن دانست که جایی برای ماندن در این شهر ندارد، این هویت فرهنگی آبادان و آبادانی است.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خوزستان گفت: در آبادان ظرفیت ها و پتانسیل های زیادی از این نمونه وجود دارد که متاسفانه به دلائل جوی و انسانی در حال از بین رفتن هستند و لذا ضروریست که مسئولان مربوطه و نمایندگان این شهر در جهت کمک به ماندگاری هویت فرهنگی آبادان پیگیرها و اقدامات لازم را انجام دهند.

سردار علیپور با بیان اینکه آثار مختلف موجود در آبادان اعم از دفاع مقدس و سایر موارد می تواند هویت فرهنگی شهر را رقم بزند، گفت: با تلاش استاندار خوزستان و مسئولان شهری آبادان در سال گذشته حرکتی در جهت راه اندازی باغ موزه دفاع مقدس آبادان آغاز شد اما اکنون به دلیل مشکلات مالی نیمه کاره رها شده است لذا از نمایندگان می خواهیم تا تلاش کنند از محل اعتبارات ماده 180 کمکهایی برای انجام و اتمام این پروژه انجام شود.

وی با تاکید بر آنکه باید وظیفه مان را در جهت انتقال ارزشهای دفاع مقدس به نسلهای بعدی به خوبی انجام دهیم، افزود: راه اندازی باغ موزه دفاع مقدس می تواند زمینه ای برای بازدید کاروانهای راهیان نور و سایر مسافران و حتی نوجوانان و جوانان آبادانی که خود در دوران جنگ نبودند باشد.

نوشتن دیدگاه