رادیو اربعین از شنبه روی آنتن می رود

معاون صدای سازمان صدا و سیما از راه اندازی رادیو اربعین خبر داد و تاسیس آن را گامی برای انعکاس هر چه بهتر راهپیمایی عظیم اربعین برشمرد.

نسرین آبروانی گفت: با نزدیک شده به اربعین حسینی (ع) و به منظور پوشش هر چه بهتر اخبار و اطلاعات حضور گسترده زائران در این اجتماع عظیم، معاونت صدای رسانه ملی، شبکه رادیویی جدیدی را با عنوان «رادیو اربعین» از شنبه راه اندازی می کند.

وی افزود: ارسال گزارش هایی از این مراسم باشکوه، گفت و گو با عزاداران حسینی (ع) و انعکاس حال و هوای آنان، روایت واقعه بزرگ عاشورا برای شنوندگان و ارائه آخرین اقدامات دستگاه ها و نهادهای خدمت رسان از جمله محورهای اصلی رادیو اربعین است.

معاونت صدا درباره اهداف راه اندازی شبکه رادیویی اربعین گفت: همراهی با زائران میلیونی هموطن و دیگر زائران فارسی زبان و همچنین اطلاع رسانی لحظه به لحظه و پوشش مداوم همه اخبار و اطلاعات و مطالب مربوط به تجمع میلیونی اربعین در کربلا و تدارکات لازم در طول راهپیمایی از اهداف این رادیو است.

وی با اشاره به محتوای معارفی، گزارشی، خبری و کارشناسی رادیو اربعین افزود: این رادیو از 18 روز قبل از اربعین یعنی 23 آبان به صورت رسمی کار خود را آغاز خواهد کرد و دو روز بعد از همایش بزرگ اربعین حسینی به کار خود پایان می دهد.

آبروانی گفت: پخش این رادیو 24 ساعته است و در مسائل اجرایی، خدمات دستگاه ها و نهادهای خدمات رسان به زائران را منعکس و نکات لازم در این سفر معنوی را نیز در قالب اخبار و گزارش های مختلف اطلاع رسانی می کند.

این رادیو از 23 آبان تا 13 آذر روی موج اف ام ردیف 95 و نیم مگاهرتز در تهران و استان های مرزی کشور پخش می شود.

نوشتن دیدگاه