جایگاه ششمی دانشکده علوم پزشکی آبادان از نظر پرداختی‌ها

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: در زمان حاضر این دانشکده در میان سایر دانشکده‌های سطح کشور به لحاظ پرداختی‌ها جایگاه ششم را دارد.

عبدالله خوان‌زاده ظهر امروز در آئین ابلاغ رسمی آغاز به کار پزشکان متخصص و فوق تخصص جدید الورود به منطقه در محل سرسرای اجتماعات هتل پارسیان آبادان اظهار کرد: دانشکده علوم پزشکی آبادان در اواخر سال 1390 تاسیس و فعالیت خود را در شهرهای آبادان، خرمشهر، شادگان، هندیجان و ماهشهر و با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و 300 هزار نفر آغاز کرد اما بعدها حوزه فعالیت این دانشکده به شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان تقلیل یافت.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر این دانشکده دارای پنج معاونت شامل معاونت توسعه و تامین نیروی انسانی ،بهداشت، غذا و دارو و آموزشی، پژوهشی و دانشجویی است.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه پذیرش دانشجو رشته پزشکی در این دانشکده به توافق رسیده است، از پذیرش 30 دانشجو رشته پزشکی در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: هر یک از پزشکان متخصص و فوق تخصص حاضر در صورت تمایل می‌توانند به عضویت هیئت علمی دانشکده در آیند.

خوان‌زاده با اشاره به اینکه تلاش‌ها در جهت ارتقای دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه در حال انجام است، گفت: بیمارستان طالقانی آبادان دارای ظرفیت 150 تخت بیمار است که هم اینک به دلیل انجام تعمیرات در برخی از بخش‌ها تنها 80 تخت آن فعال است.

وی در ادامه افزود: همچنین بیمارستان شهید معرفی‌زاده شادگان با 150 تخت و ولیعصر خرمشهر با 160 تخت بیمار در حال ارائه خدمات به بیماران است.

 

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه برنامه‌های زیادی برای انجام داریم، تصریح کرد: در زمان حاضر کار ساخت بیمارستان نفت در دست انجام است، بهره‌برداری از بیمارستان تامین اجتماعی آبادان نیز در 22 بهمن ماه سال آینده کلید می‌خورد ضمن آنکه بنیاد جانبازان انقلاب اسلامی کار ساخت یک بیمارستان 200 تختخوابی در منطقه آزاد اروند را تقبل کرده است.

خوان‌زاده اضافه کرد: به رغم شرایط سخت آب و هوایی و مرزی بودن دانشکده علوم پزشکی آبادان اما این حوزه همواره مورد توجه وزارت بهداشت قرار داشته است.

این مسئول با اشاره به تلاش‌های انجام شده در جهت راه اندازی آزمایشگاه غذا و دارو در منطقه گفت: امکانات مورد نیاز علوم پایه آزمایشگاهی خریداری شده که به نوبه خود بی‌نظیر است و این مسئله از سوی وزارتخانه مورد تائید و تصویب قرار گرفته است.

خوان‌زاده در پایان افزود: با سعه صدر برای پیگیری و رفع مشکلات احتمالی شما پزشکان تلاش می‌کنیم.

نوشتن دیدگاه