آغاز به‌کار 42 پزشک متخصص و فوق‌تخصص در آبادان، خرمشهر

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: از امروز 42 پزشک متخصص و فوق تخصص فعالیت رسمی خود را در حوزه تحت پوشش این دانشکده در شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان آغاز می‌کنند.

علیرضا آموزنده ظهر امروز در آئین ابلاغ رسمی آغاز به‌کار این پزشکان در محل سرسرای اجتماعات هتل پارسیان آبادان از آغاز به‌کار 42 پزشک متخصص و فوق‌تخصص در شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد 37 پزشک متخصص در رشته‌های رادیولوژی، چشم، گوش و حلق و بینی، قلب اورژانس، عفونی و زنان، داخلی، جراحی، کودک بیهوشی، پاتولوژی، پوست، اعصاب داخلی، قلب و ارتوپدی به بیماران خدمات درمانی ارائه می‌کنند.

به گفته وی، همچنین پنج پزشک فوق تخصص در رشته‌های جراحی، ترمیمی، گوارش کودکان، بزرگسالان و روماتولوژی (مفاصل) فعالیت خود را از امروز آغاز می‌کنند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه این پزشکان متخصص و فوق تخصص از سوی وزارت بهداشت سازماندهی و به این منطقه اعزام شده‌اند، گفت: این پزشکان متعهد به خدمت در منطقه برای حداقل 19 ماه هستند و پس از آن بنا به خواست خود می‌توانند در منطقه بمانند و یا به سایر جاها بروند.

 

آموزنده تصریح کرد: ورود و آغاز به‌کار این پزشکان در راستای تقویت بنیه نیروی متخصص در شهرهای تحت پوشش دانشکده آبادان انجام شده که بر اساس اعلام نیاز روسای شبکه‌های بهداشت و یا روسای بیمارستان‌های تحت پوشش در شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان توزیع می‌شوند.

وی یادآور شد: تجهیز بیمارستان‌ها در راستای فراهم‌سازی حداقل‌های مورد نیاز برای ارائه خدمات به مردم فراهم شده و یا در حال تکمیل است.

آموزنده با بیان اینکه اجرای طرح تحول سلامت اقدامی خوب و به موقع بود، گفت: به رغم وجود مشکلات مالی ناشی از در اختیار نداشتن منابع، تامین نشدن آنها و یا دیگر دلایل که سبب به تعویق افتادن پرداختی‌ها شد اما با پیگیری‌های مجدانه توانستیم در هفته گذشته دو ماه کارانه معوق کارکنان را پرداخت کنیم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: سعی تیم مدیریتی دانشکده علوم پزشکی آبادان بر تامین منابع مالی است تا پزشکان در اضطرار نیفتند.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر فضای همکاری بسیار خوبی در منطقه وجود دارد، گفت: شنونده حرف‌ها و خواسته‌های شما پزشکان هستیم، اکنون تجهیزات خوبی در منطقه برای ارائه خدمات در رشته‌های مختلف وجود دارد و تجهیزات جدیدی دیگری را نیز مدنظر داشتیم که در حال ورود آنها هستیم.

آموزنده تصریح کرد: در تمام رشته‌ها امکانات مهیاست و مصمم به فراهم‌سازی سایر امکانات مورد نیاز و اعلام پزشکان هستیم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به انعقاد قرارداد 360 میلیارد تومانی این دانشکده با سازمان منطقه آزاد اروند برای خرید تجهیزات مورد نیاز پزشکی در منطقه گفت: بسیاری از تجهیزات خریداری شده از طریق منابع طرح تحول سلامت و کمک‌های منطقه آزاد اروند صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه تامین و جلب رضایتمندی پزشکان اولویت نخست ما است، افزود: تیمی با همکاری معاونت درمان و معاونت توسعه و تامین نیروی انسانی در جهت فراهم سازی امکان اسکان پزشکان و فضاهای درمانی و کلینیک‌های ویژه برای بهره مندی از وجود پزشکان متخصص و فوق تخصص تشکیل شده است.

نوشتن دیدگاه