برپایی کارگاه آموزشی بهداشت و ساماندهی تجمعات انبوه و جمعیت متحرک در آبادان

با حضور عوامل جمعیت هلال احمر استان‌های ایلام، کرمانشاه و خوزستان کارگاه آموزشی بهداشت و ساماندهی تجمعات انبوه و جمعیت متحرک با رویکرد اربعین حسینی در محل اردوگاه میثاق آبادان برپا شد.

ظهر امروز با حضور عوامل جمعیت هلال احمر استان‌های ایلام، کرمانشاه و خوزستان کارگاه آموزشی بهداشت و ساماندهی تجمعات انبوه و جمعیت متحرک با رویکرد اربعین حسینی در محل اردوگاه میثاق آبادان برپا شد.

در این کارگاه آموزشی که به مدت سه روزه به طول می انجامد، صاحبان نظر و فن معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر در خصوص مسائل مرتبط با ورود به مدیریت بحران، کنترل بیماری‌های واگیردار و غیر واگیردار، سیستم مراقبت بیماری‌ها و مقابله با طغیان، بهداشت محیط و ایمنی آب و غذا، خودمراقبتی مقابله با ریزگردها، اطلاع رسانی همگانی و ارتقای سلامت، آمادگی برای مصدومان انبوه، تجارب و آموخته‌های عینی فاجعه منا، ارزیابی خطر پذیری در تجمعات و ایمنی و امنیت در تجمعات انبوه، آموزش‌های لازم را به شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی ارائه می‌کنند.

ایجاد آمادگی در عوامل موثر، ارائه کننده خدمات امدادی و بهداشتی به زائران اربعین و پیشگیری از ایجاد سوانح و حوادث ناشی از تجمع‌های انبوه در حرکت زائران اربعین از حمله اهداف برگزاری این کارگاه سه روزه آموزشی به شمار می‌رود.

نوشتن دیدگاه