افتتاح مرکز درمان سوءمصرف مواد مخدر در بیمارستان طالقانی آبادان

ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولان شهری و اصحاب رسانه مرکز درمان سوءمصرف مواد مخدر در بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان افتتاح شد.

مدیر بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان در این آئین گفت: این مرکز دارای مجوز رسمی از دانشکده علوم پزشکی آبادان است که با مسئولیت فنی خانم دکتر قربانی متخصص روانپزشکی خدمات درمانی و مشاوره‌ای ارائه می‌کند.

هنگامه پروین افزود: این مرکز نخستین مرکز درمان سوء مصرف مواد مخدر در بخش دولتی و در حوزه دانشکده علوم پزشکی آبادان است که در کنار درمان‌های عادی و بر حسب نیاز مشاوره‌های فردی، خانوادگی و درمانی و غیره به افراد معتاد ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: در این مرکز درمان اعتیاد به مواد مخدر سنتی و صنعتی، درمان نگهدارنده اعتیاد با متادون (MMT)، نگهدارنده اعتیاد با بوپرونورفین (BMT)، اعتیاد به مواد محرک صنعتی (شیشه)، اعتیاد به الکل و سیگار، پیشگیری از بازگشت اعتیاد و مشاوره انگیزشی، درمان اختلالات روانی همراه همچون اضطراب، افسردگی و اختلالات شخصیتی، مشاوره و روان درمانی فردی و گروهی، مشاوره و آموزش خانواده و انجام تست تشخیص اعتیاد به مواد مخدر سنتی و مواد مخدر صنعتی انجام می‌شود.

پروین تصریح کرد: درمان برای زنان، کودکان و نوجوانان زیر 18 سال با دفترچه بیمه و دریافت تنها 5 درصد از هزینه درمان انجام می‌شود.

مدیر بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان با اشاره به اینکه این مرکز به طور روزانه و به جز روزهای پنجشنبه و جمعه آماده ارائه خدمات مشاوره ای و درمانی به معتادان است، یادآور شد: پذیرش بیماران دارای دفترچه بیمه که موجب کاهش هزینه‌های درمانی می‌شود به طور قطع میزان استقبال افراد معتاد برای دریافت خدمات از این مرکز را افزایش خواهد داد.

وی در پایان، با بیان اینکه در این مرکز بسته خدماتی ارائه می‌شود، گفت: از آنجایی که طبق قانون 10 درصد از تخت‌های بیمارستانی می‌تواند در اختیار روانپزشک قرار گیرد، لذا در صورت نیاز معتادان جهت درمان در بخش‌های بیمارستانی بستری می‌شوند.

نوشتن دیدگاه