برنامه‌ریزی برای شروع به کار فاز دو پالایشگاه آبادان با ظرفیت اشتغال‌زایی 4 هزار نفر

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان گفت: برنامه‌ریزی برای شروع به کار فاز دو پالایشگاه آبادان با ایجاد زمینه اشتغال برای 4 هزارنفر هفته آینده با حضور استاندار خوزستان انجام می‌شود.

عزیزاله شهبازی ظهر امروز در نخستین همایش شهرداران استان خوزستان در محل سرسرای اجتماعات هتل کاروانسرای آبادان با اشاره به سابقه این شهر در جریان شکل گیری انقلاب گفت: حرکت کارکنان پالایشگاه آبادان و اعتصابات توفنده آنان به روند شکل گیری انقلاب سرعت بخشید.

وی در ادامه افزود: پس از آغاز جنگ تحمیلی با وجود آنکه نیروهای عراقی می‌توانستند از منطقه «فاو» و «سیبه» وارد آبادان شوند اما آبادانی‌ها ماندند و از شهر و دیارشان جانانه دفاع کردند.

به گفته وی عراقی‌ها پس از تصرف خرمشهر آبادان را محاصره کردند اما آبادانی‌ها در مقابل هجوم دشمن تا رسیدن نیروهای پشتیبانی ایستادگی، مقاومت و حماسه آفرینی کردند که این دفاع مردمی «حماسه ذوالفقاریه» نام گرفت.

وی اظ‌هار کرد: پس از گذشت 365 روز و صدور فرمان امام راحل (ره) مبنی بر شکست حصر آبادان این اتفاق بزرگ و میمون رخ داد و مقدمه‌ای برای پیروزیهای بعدی رزمندگان اسلام شد.

وی تصریح کرد: پیش از جنگ تحمیلی مسیر توسعه کشور از آبادان می‌گذشت صنعت در آبادان پیشرو بود ضمن آنکه در خرمشهر نیز تجارت و بازرگانی از طریق بندر رونق داشت.

 

وی با بیان اینکه پیش‌تر موضوع منطقه آزاد اروند تنها در حد یک کاغذ بود، یادآور شد: در دولت تدبیر و امید با تسری منطقه آزاد اروند به شهرهای آبادان و خرمشهر وسعت آن از 17 هکتار به 34 هکتار بالغ و به شکل عملیاتی درآمد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان ابراز امیدواری کرد تا منطقه آزاد اروند بتواند موتور محرکی برای توسعه و رونق استان خوزستان باشد.

شهبازی گفت: آبادان تنها شهرستان غیر مرکز استان است که دارای سه نماینده دارد، ضمن آنکه بیشترین مرز را با عراق به لحاظ نظامی و سیاسی دارد.

وی افزود: پیش از جنگ تحمیلی آبادان با تولید 190 هزار تن خرما در زمره نخستین‌های کشور به شمار می‌رفت. وی از برخورداری آبادان از پرآب‌ترین رودخانه‌ها، وجود چهار شهرک صنعتی، سایت پرورش میگو در وسعت 5 هزار هکتار و پالایشگاه و دیگر موارد به عنوان ظرفیتهای قابل توجه ابن شهر نام برد و اظهار کرد: هفته آینده جلسات هماهنگی با حضور استاندار خوزستان جهت برنامه ریزی برای شروع به کار فاز دو پالایشگاه آبادان با ایجاد زمینه اشتغال برای 4 هزار نفر انجام می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از آشنایی با اصول شهرسازی، مبلمان شهری، ساختمان سازی و بستر سازی، برخورداری از مهارت برای انجام تعاملات بین سازمانی و خارج از سازمانی، داشتن مهارت برنامه ریزی در قابل کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به عنوان ویژگیهای شهرداران نام برد.

نوشتن دیدگاه