زائران حسینی بدون گذرنامه به مرز نروند

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان از زائران اربعین حسینی خواست به توصیه ها و هشدارهای پلیس توجه کنند و در صورت نداشتن گذرنامه به مرزها نروند.

سرهنگ سید رحمان موسوی با تاکید بر اینکه همه زائران باید گذرنامه داشته باشند، گفت: در اربعین امسال خروج از مرز فقط با گذرنامه معتبر که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد امکان پذیر است و افرادی که گذرنامه ندارند به مرزها مراجعه نکنند.

موسوی از هموطنانی که قصد حضور در کنگره عظیم اربعین در کشور عراق دارند، خواست توصیه ها و هشدارهای پلیس را جدی گرفته و از حمل و جابه جایی اشیای قیمتی و با ارزش از جمله طلا به ویژه توسط بانوان در این سفر معنوی خودداری کنند.

وی ادامه داد: زائران به منظور حفاظت از مدارک خود و پیشگیری از مفقود شدن آنها از همراه داشتن مدارک غیرضروری خودداری کنند، و اسناد و مدارک خود را به افراد ناشناس و غیر مطمئن واگذار نکنند.

موسوی با اشاره به این فصل از سال و احتمال بارش باران و سرد شدن هوا، گفت: زائران اربعین حسینی از همراه بردن کودکان و افراد سالخورده و ناتوان در آیین پیاده روی اربعین خودداری کنند.

وی با اشاره به راه اندازی چند توقفگاه برای خودروهای زائران در مرزهای شلمچه و چذابه یادآور شد: زائران اربعین حسینی می توانند خودروهای شخصی خود را در توقفگاه های تعیین شده پارک کرده و با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی تا مرزهای شلمچه و چذابه تردد کنند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان با بیان اینکه زائران زمان بازگشت خود را به ساعات پایانی اربعین موکول نکنند، گفت: در این صورت انتقال و جا به جایی آنان به مقصد نهایی با مشکل و اختلال و کندی روبه رو می شود، ضمن اینکه زائران اربعین در هنگام بازگشت از این سفر معنوی از خودروها و اتوبوس های تعیین شده برای تردد استفاده کنند.

پارسال بیش از یک میلیون زائر حسینی برای شرکت در همایش اربعین از مرزهای شلمچه و چذابه در خوزستان به عراق عزیمت کردند.

نوشتن دیدگاه