مناقصه بین‌المللی برای خروج 42 مغروق اروند

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی با بیان این‌که خروج مغروقه‌های اروند در آبهای سرزمینی حدود 300 میلیارد تومان هزینه دارد از برگزاری مناقصه بین‌المللی برای خروج 42 مغروقه خبر داد و گفت:‌ پس از توافقات سیاسی با عراقی‌ها به بحث لایروبی اروند وارد می‌شویم.

محمد سعیدنژاد با اشاره به خروج مغروقه‌ها در اروند، اظهار کرد:‌ در خصوص خارج سازی مغروقه ها در خاک سرزمینی ایران مشکلی نداریم، این کار در گذشته انجام شده و تعداد خیلی زیادی مغروقه از اروند خارج شده است.

وی با اعلام برگزاری مناقصه بین‌المللی خروج 42 شناور مغروق در اروند، بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع خروج شناورهای مغروق اروند، دولت از منابع عمومی به این پروژه کمک می‌کند که البته هنوز این موضوع ابلاغ نشده است.

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر این‌که با این کار در عمق کنونی دیگر مشکلی به عنوان مغروقه‌ها در اروند نخواهیم داشت در خصوص هزینه‌های خروج شناورهای غرق شده گفت: پیش بینی می‌‌شود حدود 300 میلیارد تومان برای خروج مغروقه‌ها در آبهای سرزمینی کشورمان در اروند هزینه شود.

سعیدنژاد درباره لایروبی اروند نیز گفت:‌ لایروبی اروند بستگی به تفاهم ایران و عراق دارد و پس از توافقات سیاسی با عراقی‌ها به بحث لایروبی اروند وارد می‌شویم.

نوشتن دیدگاه