طلب 5 میلیارد تومانی آبفا از بخش خانگی و تجاری آبادان

رئیس اداره آبفای آبادان از طلب 5 میلیارد تومانی این اداره از بخش خانگی و تجاری این شهر در بخش آب خبر داد.

ابراهیم شریفی‌فرد با اشاره به مواجه شرکت آب و فاضلاب این شهرستان با کمبود مالی اظهار کرد: پرداخت به موقع بدهی‌ها توسط شهروندان می‌تواند ما را در ارائه خدمات بهتر و بیشتر به آنان کمک کند.

وی با بیان اینکه آبادان مهد تمدن است، بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ مشارکت‌های مردمی در زمینه آب و فاضلاب که به سلامت و بهداشت مردم ارتباط مستقیم دارد، تاکید کرد.

رئیس اداره آبفای آبادان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تقبل سازمان منطقه آزاد اروند در زمینه خرید کنتور از سوی این سازمان و واگذاری رایگان آن در اختیار مردم افزود: شهروندان از این طرح بسیار خوب و سبب‌ساز نیز استقبال نکردند و باید در این رابطه فرهنگ‌سازی عمومی انجام شود.

شریفی‌فرد اضافه کرد: شهروندان باید بدانند که هر ساخت و سازی حقوقی تحت عنوان انشعابات، عوارض و مالیات دارد که باید پرداخت شود.

وی تصریح کرد: اینکه برخی‌ها خودسرانه اقدام به کشیدن انشعابات غیرمجاز آب می‌کنند یعنی آنکه حقوق سایر شهروندان خوش حساب را نادیده گرفتن و این از نظر دینی و عرف اجتماعی نیز درست نیست.

 

وجود 6 هزار انشعاب غیرمجاز آب

رئیس اداره آبفای آبادان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در زمان حاضر 6 هزار انشعاب غیر مجاز آب در آبادان وجود دارد.

شریفی‌فرد افزود: این تعداد انشعاب آب غیر مجاز علاوه بر وارد آوردن خسارت بر شبکه انتقال آب، مشکلاتی را به لحاظ بهداشتی به دلیل ورود آلودگی‌های ناشی از کشیدن انشعابات غیرمجاز به مجاری آبرسانی می‌شود.

این مسئول ادامه داد: در حالیکه سرانه آب مصرف در کشور بین 170 تا 180 لیتر در طول شبانه روز به ازای هر فرد است این رقم در آبادان به بیش از 500 لیتر در طول شبانه روز می‌رسد که این نشان از تفاوت فاحش در سرانه مصرف ملی و منطقی با سرانه مصرف داخلی در آبادان دارد.

رئیس اداره آبفای آبادان همچنین بر لزوم شناسایی، برنامه ریزی و اقدام در زمینه دلایل هدر رفت آب تاکید کرد.

 

استفاده از آب شرب برای آبیاری مزارع کشاورزی

شریفی‌فرد با بیان اینکه در شهرهای اروندکنار و چوئبده نیز هدر رفت آب به شکلی دیگر صورت می‌گیرد، عنوان کرد: برخی از اهالی این دو شهر از آب شرب برای آبیاری مزارع خود استفاده می‌کنند که این مسئله نیز بر مشکلات موجود دامن می‌زند.

وی یادآور شد: به طور مثال برای جمعیت یک‌هزار و 100 نفری چوئبده به طور روزانه 3 هزار و 500 متر مکعب آب تامین، انتقال و در اختیار آنان قرار داده می‌شود.

رئیس اداره آبفای آبادان در پایان از شهروندان خواست تا در راستای ارائه خدمات بهتر، بیشتر و مطلوب‌تر با اداره آبفا همکاری کنند.

نوشتن دیدگاه