حضور هیات‌های شناسنامه‌دار در موکب آبادان

فرماندار ویژه آبادان گفت: هیات‌های شناسنامه‌دار و پر تلاش می‌توانند در موکب آبادان در مسیر راهپیمایی اربعین مستقر شوند.

عزیزالله شهبازی در نشست هماهنگی برگزاری اربعین حسینی که امروز (13 آبان) با حضور هیات‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد برگزار شد؛ با اشاره به انسجام و همبستگی هیات‌ها در ایام محرم اظهار کرد: بیش از 500 هیات و 500 ایستگاه صلواتی و تکیه در محرم امسال در آبادان فعالیت کرده‌اند.

وی افزود: با سرکشی‌های مستمر اعضای شورای تامین و با توجه به گزارش‌های تهیه شده در شب‌های محرم، آرامش و نظم بسیار خوبی در مراسم عزاداری آبادان برپا بود و شاهد کمترین حاشیه در این ایام بوده‌ایم.

شهبازی گفت: اهمیت کار هیات‌های مذهبی در پیروزی انقلاب اسلامی به پشتوانه همین کارهای تیمی و جمعی بود که اقتدار حسینی را به زورگویان و مستکبران اثبات کرد.

فرماندار ویژه آبادان ادامه داد: امسال در جهت خدمات‌رسانی به زوار اربعین، موکب‌های شهرستان‌های خرمشهر، شادگان، امیدیه، ماهشهر و آبادان در مسیر راهپیمایی بزرگ اربعین مستقر هستند که آبادان بزرگ‌ترین موکب را با وسعت آن 15 هزار مترمربع در اختیار دارد.

وی افزود: انتظار می‌رود با همکاری هیات‌های مذهبی مستقر در مسیر، موکب آبادان آرامش بیشتری برای زوار این راهپیمایی عظیم مهیا کند.

شهبازی تصریح کرد: امکانات فراهم شده با همکاری فرمانداری آبادان، راه و شهرسازی و شهرداری فراهم شده که از این امکانات می‌توان به دو چادر بزرگ 300 نفره، سرویس بهداشتی، اورژانس، برق، آب و تلفن و دیگر امکانات زیربنایی اشاره کرد.

فرماندار ویژه آبادان عنوان کرد: تا 15 آبان ماه کار عملیاتی موکب آبادان به پایان خواهد رسید و از 20 آبان ماه هیات‌های مشخص شده توسط سازمان تبلیغات اسلامی در این مسیر استقرار می‌یابند.

وی در پایان افزود: امیدواریم با ارائه محصولات فرهنگی و حضور سازمان‌های مردم‌نهاد در این مسیر، خلاقیتی دوچندان نسبت به سال‌های گذشته شاهد باشیم.

نوشتن دیدگاه