اقدامات انجام شده برای برگزاری انتخابات در آبادان در گفت و گو با فرماندار

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان، آخرین اقدامات، تمهیدات، هماهنگی ها و برنامه های فرمانداری را برای برگزاری مطلوب انتخابات مجلس دهم و خبرگان رهبری در شهرستان تشریح کرد.

عزیزالله شهبازی با تبیین اقدامات انجام شده برای برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخابات مجلس خبرگان رهبری، گفت: در سالی که همه نگاه ها بیش از گذشته به حضور مردم ایران در صحنه دوخته شده است، تمهیدات لازم برای حضور حداکثری مردم شهرستان در صحنه تعیین سرنوشت اندیشیده شده است.

وی با بیان پیش بینی 140 شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات امسال،افزود: با وجود اینکه آبادان از سیاسی ترین شهرستان های استان خوزستان در ادوار مختلف بوده است، کم حاشیه ترین و آرام ترین انتخابات در آن برگزار شده است.

شهبازی با تجلیل از بلوغ فکری مردم شهرستان در برگزاری انتخاباتی آرام و کم حاشیه در ادوار گذشته، افزود: راهبرد وزارت کشور و فرمانداری ها به عنوان عامل اجرایی انتخابات، برگزاری انتخاباتی رقابتی، سالم، با حضور حداکثری شهروندان و همه سلایق سیاسی و در فضایی آرام و بدون حاشیه است.

 

معاون استاندار خوزستان در ادامه سخنانش، رعایت قانون را اصل مهم مجریان و هیات های اجرایی در برگزاری انتخابات خواند و گفت: امیدواریم با رعایت قانون از سوی همه برگزار کنندگان انتخابات، به ویژه کاندیداها و دیگر عوامل، انتخاباتی پرشور و بدون حاشیه در آبادان برگزار شود.

فرماندار ویژه آبادان همچنین با توصیه به کاندیداهای احتمالی مبنی بر مطالعه قانون به ویژه کتابچه قوانین انتخابات، افزود: به دواطلبان و کاندیداهای احتمالی توصیه می کنیم، رعایت قانون را سرلوحه کار خود قرار داده، از دادن وعده های توخالی به شهروندان پرهیز کرده، از افزایش بیجای توقعات شهروندان خودداری کرده و از هواداران نیز بخواهند که قانون را به عنوان میثاق مورد قبول رعایت کنند.

شهبازی تصریح کرد: نماینده خوب در مجلس باید خود بر قانون مسلط بوده، قانون را به خوبی بداند و با شناخت خلاء های قانونی، با تصویب قوانین مطلوب، برای رفع مشکلات مردم گام بردارد.

وی به کاندیداهای احتمالی توصیه کرد که از انجام اقداماتی که قومیت ها را تهییج و تحریک کرده و یکپارچگی مردم را به هم می ریزد خودداری کنند.

معاون استاندار خوزستان افزود: در خصوص تقسیمات کشوری نیز لازم است گفته شود که دولت طرح جامع تقسیمات کشوری را در دست طراحی و اجرا دارد و داوطلبان احتمالی نیز نباید به مردم در این خصوص وعده هایی دهند که قابل اجرا نباشد.

شهبازی همچنین با تاکید بر اینکه همه تحرکات کاندیداهای احتمالی از سوی مجریان انتخابات، رصد می شود، ادامه داد: نباید به گونه ای با مردم سخن گفته شود که نبود انسجام و همدلی در مجموعه نظام تداعی شود و کاندیداهای احتمالی نیز باید به گونه ای رفتار کرده و سخن بگویند که به اصول نظام و نهادهای قانونی توهین نشود.

 

آماده اجرای برنامه های وزارت کشور طبق زمانبندی هستیم

فرماندرا ویژه آبادان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اقدامات این نهادب رای افزایش هم افزایی و هماهنگی بین بخشی برای برگزاری انتخابات، گفت: 142 شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات در شهرستان پیش بینی شده است، با همه نیروهای امنیتی، انتظامی و اجرایی انتخابات نیز هماهنگی شده است و آمادگی داریم که به عنوان برگزار کننده انتخابات، برنامه های بعدی وزارت کشور را اجرا کنیم.

 

جمشید خلقی مشاور فرماندار در موعد مقرر استعفا داده است

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه شهرستان آبادان در پایان سخنانش با رد برخی شبهه افکنی ها در خصوص اینکه مشاور فرماندار، هنوز با فرمانداری ارتباط کاری دارد، گفت: وی در موعد مقرر، استعفای خود را تقدیم کرده است و در حال حاتضر، هیچ گونه رابطه کاری و استخدامی با فرمانداری آبادان ندارد.

شهبازی در پایان سخنانش با تجلیل از اقدامات وی در مدت زمان پذیرش مسئولیت، افزود: در حال حاضر، ارتباط وی با فرماندرای به عنوان مشاور فرماندار، قطع شده است.

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند ۹۴برگزار می شود. آبادان، سه نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

نوشتن دیدگاه