تجمع 30 هزار نفری مردم آبادان در قدمگاه خضر نبی در اربعین حسینی

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آبادان گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته به مناسبت اربعین حسینی، تجمع 30 هزار نفری مردم آبادان در محل قدمگاه خضر نبی برگزار می شود.

حجت الاسلام سید فخرالدین رضوی پور چهارشنبه در نشست هماهنگی ستاد اربعین در سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان افزود: در این مراسم هیات های مختلف عزاداری شهرستان آبادان مسیر منتهی به قدمگاه خضر نبی را پیاده طی و ضمن برگزاری عزاداری در مسیر در این محل تجمع می کنند.

وی اظهار داشت: در این مراسم هیات های شرکت کنندگان علاوه بر اجرای برنامه های مختلف مرثیه سرایی، نوحه خوانی و سینه زنی اقدام به پخت غذای نذری و توزیع آن در میان سوگواران می کنند.

حجت الاسلام رضوی پور از اربعین حسینی، کربلا و عاشورا به عنوان رمزی برای تجمع شیعیان و بستن عهد و پیمان با حسین بن علی (ع) نام برد و تصریح کرد: مردم ولایتمدار و دوستدار اهل بیت آبادان هر ساله با برپایی عزاداری های با شکوه در نقاط مختلف شهری عشق و ارادت خود به سرور و سالار شهیدان و اهل بیت صمت و طهارت را نشان می دهند.

ساختمان قدمگاه حضرت خضر نبی (ع) در سال 920 هجری بنا شده و یکی از زیارتگاههای مهم آبادان به شمار می رود و در بالای گنبد بقعه لنگری نصب شده که اهل محل می گویند مربوط به کشتی خضر نبی (ع) بوده و به عنوان تبرک حفظ شده است.

نوشتن دیدگاه