لزوم شناسنامه‌دار شدن مواکب عزاداری در مسیر شلمچه

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان بر لزوم شناسنامه‌دار شدن مواکب عزاداری در مسیر شلمچه تاکید کرد.

علیرضا آموزنده ظهر امروز در جلسه هماهنگی ستاد اربعین در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان با اشاره به در پیش بودن آئین اربعین حسینی و حضور گسترده، پرشور و پر تعداد مواکب عزاداری در منطقه شلمچه اظهار کرد: هر چند که این اقدام خودجوش مردمی در راستای ارائه خدمات به زوار انجام می‌شود اما نظارت بر امر توزیع مواد غذایی در میان عزاداران و زائران حسینی الزامی است.

وی افزود: برای این منظور در اختیار داشتن شماره مسئولان هر هیئت به منظور هماهنگی و ارتباط مستقیم در زمینه رفع مشکلات بهداشتی احتمالی ضروری است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه دانشکده از چندی پیش کار خود را در شلمچه آغاز کرده است، گفت: تمام توان و انرژی بهداشتی و درمانی خود را در راستای ارائه خدمات به عزاداران و زائران حسینی در شلمچه بسیج کرده‌ایم.

آموزنده با اشاره به اینکه در زمان حاضر با موضوع اپیدمی (همه گیری) بیماری وبا در عراق مواجه هستیم، تصریح کرد: از آنجایی که احتمال بروز و انتقال بیماری به زائران وجود دارد لذا با استقرار اکیپ‌های بهداشتی و درمانی در مرز شلمچه، زائران را به ویژه در هنگام بازگشت به کشور مورد معاینات تشخیصی قرار می‌دهیم.

وی همچنین با بیان اینکه خنک شدن هوا در کاهش بروز احتمالی بیماری وبا تاثیر دارد، اضافه کرد: حدود 20 تیم بهداشتی و درمانی فعال کار ارائه خدمات به زائران را به انجام می‌رسانند.

به گفته آموزنده، به‌منظور ارائه خدمات مطلوب به زائران، همگامی و همسویی دستگاه‌های اجرایی با دانشکده علوم پزشکی آبادان ضروری‌ست.

نوشتن دیدگاه