46 هزار دانش آموز از یادمان شهدای والفجر 8 اروندکنار دیدن کردند

مسئول یادمان شهدای والفجر 8 اروندکنار از بازدید 46 هزار دانش آموز پسر سراسر کشور در قالب درس آمادگی دفاعی از این منطقه عملیاتی از ابتدای سال تحصیلی جدید تاکنون خبر داد.

سرهنگ پاسدار مرتضی شیروی گفت: حرکت کاروان های راهیان نور دانش آموزی پسر به منطقه عملیاتی والفجر 8 از 12 مهرماه سالجاری آغاز شد و از ابتدای هفته جاری نیز بازدید کاروان های راهیان نور دختر نیز از این منطقه شروع شد.

وی اظهار داشت: پنج راوی آموزش دیده چگونگی طراحی، اجرا و اهداف عملیات والفجر 8 را در قالب درس آموزش دفاعی برای این کاروان های راهیان نور روایت می کنند.

مسئول یادمان شهدای والفجر هشت اروندکنار گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته از آذرماه سالجاری نیز حرکت کاروان های راهیان نور دانشجویی نیز آغاز می شود.

سرهنگ شیروی همچنین از رونمایی از تابلوی 40 شهید شاخص سال های دفاع مقدس در ابعاد 50 * 40 متر با سرامیک در محوطه یادمان شهدای علمیات والفجر 8 خبر داد و گفت: عکس برخی شهدای شاخص دفاع مقدس نظیر همت، بابایی، خرازی، حجت الاسلام میثمی، چمران و آوینی در این تابلو قرار گرفته است.

سرهنگ پاسدار شیروی از برپایی نمایشگاه گنج جنگ در محدوده یادمان والفجر 8 خبر داد و افزود: در این نمایشگاه علاوه بر عرضه کتاب هایی با محتوای دفاع مقدس با 10 درصد تخفیف، برخی اقلام فرهنگی نیز به بازدید کنندگان عرضه می شود.

عملیات والفجر 8 در بهمن ماه سال 1364 با رمز یا فاطمه زهرا در منطقه اروندکنار انجام شد و به فتح شهر بندری فاو عراق منجر شد.

نوشتن دیدگاه