نشست تخصصی شعر آئینی در آبادان برگزار شد

واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری مرکز آبادان با حضور شاعران آئینی حوزه هنری مرکز آبادان اقدام به برگزاری نشست تخصصی شعر آئینی در این مرکز کرد.

واحد آفرینش​های ادبی حوزه هنری مرکز آبادان با همکاری مؤسسه فرهنگی پرنیان هنر اروند به مناسبت ایام شهادت سالار شهیدان امام حسین (ع)، در سالروز شهادت امام سجاد (ع) نشست تخصصی شعر آئینی را برگزار کرد.

در این نشست که در سالن شهید آوینی حوزه هنری آبادان و با حضور شاعران آئینی آبادان و خرمشهر برگزار شد، مرتضی حیدری آل کثیر به‌عنوان مهمان ویژه همزمان با شعر خوانی، به بیان نکاتی در مورد اشعار آئینی در گذشته و حال پرداخت.

مجید صادپاپی، سرپرست حوزه هنری مرکز آبادان در این جلسه با تشکر از شاعرانی که در این محفل و مجلس عزاداری امام حسین (ع) حضور داشتند، رسالت امروز شاعران را انتقال مفاهیم فرهنگ عاشورا در قالب شعر و هنر دانست.

وی با تأکید بر اهمیت هنر در فرهنگ حسینی گفت: در کربلا کسانی حضور داشتند که به فرمان امام حسین (ع) سپر و شمشیر خود را کنار گذاشته و به ثبت وقایع کربلا پرداختند تا آیندگان بدانند رسالت امام حسین (ع) زنده نگه‌داشتن دین جدش بود.

سرپرست حوزه هنری مرکز آبادان عنوان کرد: هیچ فرهنگ و پیامی در تاریخ جاودان نمی​ماند؛ مگر اینکه در قالب هنر باشد و امام حسین (ع) به خوبی این رسالت را به اهل قلم واگذار کرد تا با نگارش وقایع کربلا عظمت این قیام و فرهنگ را به آیندگان بشناسانند و امروز این رسالت به عهده شاعران و نویسندگان و هنرمندان است.

همچنین، در این محفل، تعدادی از شاعران مطرح عرب زبان به خوانش اشعار عربی پرداختند. در حاشیه این نشست نیز مداحی و شروه خوانی هم آب و رنگ دیگری به مجلس داده بود.

فرهنگ دشتی، سعید باجوند، مهدی طرفی، مینا هربان، حامد مرادی، آقای سامری، منتصر درویشی، فاطمه جمعه شاد و ... ازجمله شاعرانی بودند که به خوانش اشعار آئینی در این نشست پرداختند.

نوشتن دیدگاه