داد مغازه‌داران بازار ته‌لنجی آبادان از بی‌قانونی رانندگان و دستفروشان!

جمعی از بازاریان خیابان امام (بازار ته‌لنجی) آبادان خواستار رسیدگی به وضعیت نابه‌سامان و به‌هم ریخته این بازار شدند.

این مغازه‌داران گلایه‌های خود را چنین بیان کردند...

 

چهره بازار فقط در ایام نوروز ساماندهی می‌شود؟!

یکی از بازاریان که در حوالی مجتمع کادوس سوخته آبادان مغازه عروسک‌فروشی دارد اظهار کرد: در تمام ایام سال بساط دستفروشان در خیابان‌ها و کوچه‌های بازار ته‌لنجی گسترده است اما شهرداری بالعکس صرفا ایام نوروز که وقت نان درآوردن و کسب و کار مردم است با آنها برخورد می‌کند!

وی بیان کرد: زیبا نگه داشتن چهره بازار آن هم در ایام نوروز برای جلب توجه مسافران و گردشگران نوروزی کار چندان جالبی نیست زیرا آبادان همیشه میزبان هزاران مسافران و راهیان نور است و علاوه بر این، خود شهروندان هم حقی و حقوقی دارند!

این فروشنده 28 ساله آبادانی اضافه کرد: از سویی دیگر با توجه به اینکه دستفروشان نه هزینه اجاره مغازه می‌دهند و نه مالیات و آب و برقی، اجناس خود را نصف قیمت و ارزان‌تر در اختیار مشتریان قرار داده و ضرر و زیان بسیاری به مغازه‌دارانی که هم مالیات پرداخت می‌کنند و هم اجاره، می‌رسانند.

وی ادامه داد: این انصاف نیست و شهرداری باید برای ساماندهی این دستفروشان اقدامی جدی کند، البته در تمام طول سال نه اینکه در ایام و روزهای خاص!

 

دستفروشان مزاحمت ایجاد می‌کنند، هم برای رهگذران و هم مغازه‌داران

دیگر فروشنده بازار ته‌لنجی که صحبت‌های هم‌صنفی خود را تایید می‌کند نیز چنین افزود: بساط دستفروشان بازار ته‌لنجی برای مغازه‌داران معضلی شده و حتی امنیت را از مشتریان گرفته است.

وی با بیان اینکه خود بارها شاهد مزاحمت‌های برخی از این فروشنده‌های دستفروش برای رهگذران بوده‌ام گفت: اینکه پیاده‌روهای باریک بازار اشغال می‌شود خود نوعی مزاحمت است و دیگر مسائل بماند...

حسین خاطرنشان کرد: با وجود اینکه شهرداری بازاری برای دستفروشان در خیابان دبستان بنا کرده اما همچنان وضعیت دستفروشان بازار خیابان امام به‌عنوان معضل باقیمانده، هم برای رهگذران و هم برای فروشندگان!

وی اضافه کرد: دستفروشان با داد و هوار کار خود را به پیش می‌‌برند و هیچ تذکری نیز نمی‌توانیم به آنها بدهیم چون به سرعت موضع‌گیری کرده و ایجاد دعوا می‌کنند، اما اگر شهرداری یا نیروی انتظامی بنا به وظایفی که قانون بر عهده‌شان قرار داده با قاطعیت اقدام کنند هیچ فردی جرات سرپیچی و تخلف را به خود نخواهد داد!

 

تاکسی‌ها و مسافربرهای شخصی چهارراه فحاشی و مرتب دعوا می‌کنند!

دیگر مغازه‌دار بازار ته‌لنجی خیابان امام نیز با اشاره به وضعیت نابهنجار دیرینه تاکسی و مسافربرهای شخصی در چهارراه امام چنین گفت: صف طویل این خودروهای مسافربر اعم از تاکسی و شخصی امان از رهگذران و مغازه‌داران بریده است.

وی بیان کرد: هیچ نظارتی بر کار این ایستگاه نمی‌شود و این وضعیت نابه‌سامان به‌ویژه در روزهای تعطیل و پررفت و آمد سال نابهنجارتر نیز می‌شود.

این فروشنده آبادانی تصریح کرد: بارها در این محل رانندگان تاکسی و شخصی بر سر مسافر با یکدیگر دعوا کرده و کارشان به فحاشی کشیده شده و حتی در چندین مورد چاقوکشی و شکستن بطری نوشابه را نیز شاهد بوده‌ایم.

وی بیان کرد: اینکه در بازار مرکز شهر شاهد این بی‌نظمی‌ها باشیم جای تاسف دارد و تاسف‌بارتر از آن اینکه صدایمان به هیچ جایی نمی‌رسد و مسئولی مشکل‌گشایمان نیست!

این فروشنده 37 ساله که مغازه اجناس ته‌لنجی دارد ادامه ‌دهد: بارها برای رسیدگی به وضعیت، با پلیس 110 تماس گرفته و خواستار رسیدگی به دعواهای پیش آمده شدیم که حل و فصل نیز شد اما فحاشی و دعوا در مکانی که خانواده برای خرید به آن مراجعه کرده و بسیار نیز پرتردد است، قابل هضم نیست!

 

درخواست عاجزانه از شهرداری، نیروی انتظامی و تاکسیرانی...

دیگر فروشنده بازار ته‌لنجی آبادان نیز چنین گلایه کرد: شهرداری، نیروی انتظامی و تاکسیرانی باید با هماهنگی و نظارت هر چه بیشتر نسبت به ساماندهی این بازار اقدام کنند تا پیش از اینکه معضلاتی که همکارانم گفتند دهان به دهان چرخیده و توسط مهمانان و مسافران به‌عنوان یادگار و سوغات باقی بماند.

وی بیان کرد: واقعا نمی‌دانستیم گلایه خود را به کجا ببریم و انتظار می‌رویم اگر صدای مشکلات ما به مسئولان مربوطه می‌رسد برای حل آنها اقدام و نسبت به ساماندهی و رسیدگی به این بازار هر چه زودتر اقدام کنند.

نوشتن دیدگاه