5.7 میلیارد ریال اعتبار به تامین زیرساخت های عمرانی چوئبده آبادان اختصاص یافت

شهردار چوئبده شهرستان آبادان از اختصاص پنج میلیارد و 700 میلیون ریال اعتبار از سوی این نهاد به منظور اجرای طرح های عمرانی شهر طی سال جاری خبر داد.

امین مرادی افزود: از مجموع اعتبار تخصیص یافته برای طرح هیا عمرانی چوئبده، یک میلیارد و 700 میلیون ریال برای زیرسازی و اجرای آسفالت خیابان ها و معابر اصلی و فرعی شهر هزینه می شود.

وی پیش بینی نشدن احداث کانال های دفع آبهای سطحی و نبود زیرساخت های لازم جوی و جدول برای دفع آبهای سطحی را از مشکلات مردم شهر چوئبده عنوان کرد و اظهار داشت: مبلغ سه میلیارد و 700 میلیون ریال اعتبار نیز به منظور مطالعه واحداث جوی و جدول و کانال های دفع آب های سطحی اختصاص یافته و هزینه می شود.

مرادی گفت: طرح ساماندهی آرمستان شهر چوئبده نیز با اعتبار 900 میلیون ریال ازسوی شهرداری چوئبده آغاز شده و تا پایان سال جاری به پایان می رسد.

شهر بندری چوئبده آبادان که در دفاع مقدس از آن به عنوان دروازه فتح شهر فاو عراق و شکست حصر آبادان لقب گرفت، قطب پرورش میگوی کشور است، ولی مردمان این خطه با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند.

شهر چوئبده در فاصله 45 کیلومتری جنوب شرق آبادان، با وجود اینکه در سال های گذشته به شهر ارتقاء یافته است، ولی به گواه کارشناسان و شهروندان ساکن در این شهر، هنوز زیرساخت های لازم برای تبدیل به شهر ندارد و به گفته امام جمعه شهر، امکانات این شهر در حد یک روستاست.

سال های جنگ تحمیلی که آبادان در محاصره دشمن قرار داشت، تامین مهمات، مواد غذایی و دارو و کمک های اولیه مورد نیاز رزمندگان از طریق لنج های چوئبده و از طریق راه آبی ماهشهر انجام می شد، ولی اکنون با گذشت سال های متمادی از جنگ تحمیلی از کمترین امکانات برخوردار است.

با وجود اینکه آبادان، شهر قطب اقتصادی منطقه آزاد اروند است، چوئبده در 45 کیلومتری این منطقه از رنج مضاعف اقتصادی به سر می برد.

نوشتن دیدگاه