تشییع پیکر «حسین بغلانی» دیگر جان‌باخته حادثه منا در آبادان

پیکر مرحوم حسین بغلانی، از جانباختگان فاجعه منا، در آبادان تشییع و در آرامستان جرف خاکسپاری شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین علی ابراهیمی‌پور در مراسم تشییع پیکر مرحوم بغلانی که امروز (10 آبان) برگزار شد، اظهار کرد: امروز تنها همکاران، رفقا و خانواده مرحوم بغلانی عزادار نیستند؛ بلکه یک استان و یک ملت عزادارند زیرا فضیلت‌های معنوی، دینی و اجتماعی وی زبانزد همگان بود.

وی افزود: به خاطر جنایت وهابیت و آل سعود، سرمایه‌های ملی ایران که انسان‌های ارزشمندی بودند، گرفته شد و وهابیت و آل سعود بدانند روزی رفقای این مهاجران الی الله، انتقام خواهند گرفت.

ابراهیمی‌پور گفت: بغض‌هایمان را نگه می‌داریم و آماده لبیک به رهبر هستیم. اگر امام خامنه‌ای دستور دهند، انتقام سختی از آنها خواهیم گرفت.

وی با اشاره به فضای امن خانه الهی تصریح کرد: مزد جانباختگان منا همین بود که با لباس احرام بعد از عرفات و لبیک و کسب شعور الهی با ورود به منا و رمی شیطان و ابراز تنفر از نمادهای شیطانی و کفر و نفس، حق را لبیک گویند.

امام جمعه آبادان بیان کرد: همه ما به خاطر از دست دادن حاج حسین‌ها، محزون و بیشتر نگرانیم ولی خوشا به حال آنان که دعوت حق را لبیک گفتند و شربت شیرین شهادت را چشیدند.

وی ادامه داد: اگر حج امام حسین (ع) ناقص ماند و نتیجه‌اش اسارت زینب بود، ملت ایران اجازه نخواهند داد این واقعه تکرار شود و ملت ایران آزادانه احقاق حق خواهد کرد.

ابراهیمی‌پور با قدردانی از فرمانداری ویژه آبادان گفت: تمام مراسم برگزاری تشییع قبل بسیار خوب و عالی برگزار شد و این نتیجه درایت و برنامه‌ریزی بوده است.

سهم آبادان از حادثه منا شش جان‌باخته به نام‌های «عبدالستار شینور نصاری»، «امین باوی»، «حسین بغلانی»، «محمدسعید سعیدی‌زاده»، «فواد مشعلی» و «حسین بیت غانم» بود که هنوز از سرنوشت فواد مشعلی و محمدسعید سعیدزاده اطلاعی در دست نیست که احتمال می‌رود یا هنوز شناسایی نشده و یا مفقود هستند.

نوشتن دیدگاه