شهبازی: آبادان دروازه مدرنیته و چهره‌ای شناخته شده در صنعت کشور است

فرماندار ویژه آبادان گفت: این شهرستان از دیرباز به عنوان دروازه مدرنیته و چهره‌ای شناخته شده در صنعت کشور به شمار می‌رود.

عزیزالله شهبازی پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری کنگره سراسری همکاری‌های دولت، دانشگاه و صنعت که قرار است دی ماه امسال در خوزستان برگزار شود در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان اظهار کرد: آبادان از دیرباز به عنوان شهر نخستین‌ها در بسیاری از حوزه‌ها به‌ویژه فرهنگ و صنعت در کشور مطرح بوده و هست.

وی اضافه کرد: وجود ظرفیت‌های متفاوت در استان خوزستان و در حوزه‌هایی همچون آب، برق، صنایع پائین دستی، پتروشیمی، صنایع نیشکر و میگو، دانشکده‌های قدیمی (دانشکده نفت آبادان، چمران و جندی شاپور)، صنایع نیشکر هفت تپه و غیره نفت و غیره از این استان یک استان صنعتی ساخته است.

فرماندار ویژه آبادان تصریح کرد: استان خوزستان و به تبع آن شهرستان آبادان در زمینه صنایع در سطح کشور سهم به‌سزایی دارد.

شهبازی با اشاره به برگزاری کنگره مذکور در سی‌ام دی‌ماه امسال در شهر اهواز یادآور شد: انتظار می‌رود تا زمینه حضور درخشان صنایع آبادان در این کنگره به نحو مطلوبی فراهم شود.

معاون استاندار خوزستان با تاکید بر موقعیت راهبردی آبادان گفت: امید می‌رود تا با توجه به سطح علمی دانشگاه صنعت نفت آبادان و همچنین نقش تاثیرگذار صنایع مختلف این شهرستان، برگزاری این کنگره بتواند نگاه نخبگان، مدیران صنایع و دانشگاهیان کشور را به این سمت جلب کند.

در ادامه این جلسه مدیران صنایع آبادان از آمادگی واحد متبوعه خود برای حضور فعال در این کنگره خبر دادند.

نوشتن دیدگاه