شهردار آبادان: موارد حادی از آبگرفتگی معابر شهری در آبادان نداشتیم

شهردار آبادان با اشاره به بارندگی امروز در این شهر گفت: موارد حادی از آبگرفتگی معابر شهری نداشتیم.

محمودرضا شیرازی با بیان اینکه امروز از همان اوایل آغاز بارندگی به اتفاق فرماندار ویژه آبادان به طور میدانی از سطح شهر بازدید کردیم، اظهار کرد: موردی از آبگرفتگی حاد و غیر قابل رفع که سبب بروز مشکل برای مردم شده باشد را مشاهده نکردیم.

وی اضافه کرد: البته به طور لکه‌ای در 30 متری ذوالفقاری مواردی از آبگرفتگی آن هم به دلیل پر بودن منهول‌ها و مسیرهای فاضلاب مشاهده شد که سریعا توسط نیروهای شهرداری برای رفع آبگرفتگی‌ها اقدام شد.

شهردار آبادان با بیان اینکه در سطح شهر همیشه در دو موقعیت آبگرفتگی مشاهده شده و می‌شود، تصریح کرد: یکی در مقابل بیمارستان شهید بهشتی که فاقد شبکه دفع آب‌های سطحی بوده و آب باران از طریق کانال‌های فاضلاب دفع می‌شود و دیگری در مقابل مصلی نماز جمعه که آن هم به شکل سپتیک فاضلاب است.

شیرازی ادامه داد: اقدام در راستای بهبود وضعیت این دو نقطه کاری فنی و تخصصی است که از عهده ما بر نمی‌آید و نیاز به ورود اداره آبفا به این موضوع است.

 

مسئولان آبفا همکاری نمی‌کنند

مدیر سامانه مدیریت شهری آبادان تصریح کرد: به رغم آنکه بارها از مسئولان آبفا خواسته‌ایم تا در این زمینه فکر کنند، اما تاکنون هیچ اقدام اساسی و عملیاتی از سوی این اداره صورت نگرفته است.

به گفته وی، خطوط فاضلاب موجود در این دو نقطه به دلیل فرسودگی بسیار نیاز به تعویض دارند.

شیرازی همچنین با اشاره به وجود 240 کیلومتر کانال دفع آب‌های سطحی در سطح شهر گفت: تاکنون کار لایروبی بیش از 200 کیلومتر از کانال‌های دفع آب‌های سطحی به اتمام رسیده و مابقی نیز در دست اقدام است. شهردار آبادان اضافه کرد: همچنین در 14 ایستگاه در نقاط مختلف شهری 40 دستگاه پمپ برقی و دیزلی برای تخلیه آب‌های سطحی وجود دارد که همگی اورهال شده و بدون مشکل هستند.

وی در پایان، از بلوار شهدای هسته‌ای (امیرآباد)، 40 متری ذوالفقاری و کوی کارگر به عنوان سه نقطه بحرانی آبادان در مواقع بارندگی یاد کرد و افزود: گزارشی از بروز مشکل حاد در این مناطق به دستمان نرسیده است.

نوشتن دیدگاه