راه‌اندازی خط هوایی آبادان - استانبول در آینده نزدیک

سرپرست فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان گفت: در جلسه‌ای که با طرف ترکیه‌ای داشتیم در زمینه راه‌اندازی خط آبادان - استانبول نیز توافقاتی انجام که به زودی اجرایی و عملیاتی می‌شود.

محمدرضا رضایی از صعود 17 پله‌ای فرودگاه بین‌المللی آبادان در زمینه عملکرد پروازی در سطح کشور خبر داد و اظهار کرد: پیشتر این فرودگاه در زمینه عملکرد پروازی در رده 26 قرار داشت که با توجه به اقدامات انجام شده و گسترش فعالیت‌ها توانستیم در رده نهم قرار بگیریم.

وی افزود: در زمینه پروازهای قابل انجام از فرودگاه آیت الله جمی آبادان پیشتر 34 پرواز به مقاصد مختلف انجام می‌شد که اکنون این رقم به 144 پرواز در هفته (به‌صورت رفت و برگشت) رسیده است.

سرپرست فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان با اشاره به برقراری پروازهای شارجه و کویت از این فرودگاه تصریح کرد: در جلسه‌ای که با طرف ترکیه‌ای داشتیم در زمینه راه اندازی خط آبادان - استانبول نیز توافقاتی انجام که به زودی اجرایی و عملیاتی می‌شود.

به گفته رضایی، فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان در زمینه ایمنی و آموزشی نیز در سطح کشور به عنوان فرودگاه برتر معرفی شده است.

وی از به‌روزرسانی دستگاه‌های کمک ناوبری و بازرسی این فرودگاه خبر داد و گفت: با این اقدام دید پنهان و دید افقی خلبان به‌ویژه در روزهایی که با پدیده‌های جوی همچون گرد و غبار مواجهیم، بهبود یافته و به این ترتیب لغو پروازها به حداقل می‌رسد.

نوشتن دیدگاه