رئیس اداره تبلیغات اسلامی آبادان: وقایع 13 آبان به روند شکل‌گیری انقلاب سرعت بخشید

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آبادان گفت: وقایع حادث شده در یوم‌الله 13 آبان نقش به‌سزایی در سرعت بخشی به روند شکل‌گیری انقلاب اسلامی داشت.

حجت‌الاسلام سید فخرالدین رضوی‌پور پیش از ظهر امروز در جلسه برنامه ریزی آئین گرامیداشت 13 آبان در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این روز به ویژه دانشجویان و دانش آموزان شهید اظهار کرد: یوم الله 13 آبان سبب سربلندی، عزت و افتخار ملت ایران است.

وی با بیان اینکه این روز در تاریخ انقلاب اسلامی همواره تابان و درخشان باقی می‌ماند، افزود: در این روز فرزندان غیور و با درایت کشورمان نشان دادند که با تاسی از سرور و سالار شهیدان اباعبدالحسین (ع) در برابر ظلم و ستم طاغوت زمان‌شان ایستادند و پیروز میدان شدند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آبادان با اشاره به سه واقع مهم تاریخی تبعید امام راحل، روز دانش آموز و روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان تصریح کرد: دانش آموزان و دانشجویان در 13 آبان با پایمردی و اتحاد و انسجام با یکدیگر در مقابل دسیسه‌های رژیم طاغوتی ایستادند و پوزه آنان را به خاک مذلت کشاندند، از این رو این روز در تاریخ کشورمان به عنوان روز ملی استکبار ستیزی و مبارزه به استکبار جهانی نامگذاری شد.

رضوی‌پور از 13 آبان به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام برد و گفت: وقایع حادث شده در این روز نقش به‌سزایی در سرعت بخشی به روند شکل‌گیری انقلاب اسلامی داشت.

طبق هماهنگی‌های صورت گرفته در این جلسه آیین بزرگداشت یوم الله 13 آبان شامل تجمع در محل بلوار دهداری، سردادن شعارهای استکبارستیز، آتش زدن عروسک‌هایی از سران استکباری، سخنرانی و خواندن قطع‌نامه در آبادان برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه