آبادان ، جذب یا فرار سرمایه درمانی؟

د. کیانی در مطلب ارسالی نوشته است:

شهرستان‌های آبادان، خرمشهر، شادگان، اروندکنار، دارخوین، چوئبده و روستاهای تابعه، قطب جمعیت جوان و پویای کشور اسلامی ایران در جنوب غرب کشور و شمال غربی خلیج‌فارس هستند. به رغم گذشته، آبادانی که این بافت جمعیتی به خود دیده ‌است و گذشت و فداکاری که ایرانیان از مردمان این خطه در یاد دارند، این شهرها فاقد امکانات درمانی درخور هستند.

این در حالی است که با وجود نزدیکی مکانی و وجود زبان مشترک مردم آبادان و کشورهای مجاور (کشورهای عراق و کویت)، آبادان می‌تواند محلی جهت پذیرایی توریست‌های درمانی باشد. در صورتی که هم‌اکنون نه تنها در این خصوص اقدام مناسبی صورت نشده، بلکه جمعی از مردم آبادان، خرمشهر و شهرهای پیرامون برای درمان به مرکز استان خوزستان یا استان‌های دیگر می‌روند.این زحمت وارده بر دوش مردم ناشی از عملکرد مسئولین مربوطه است.

در ادامه مثالی به عنوان مشتی از خروار آمده‌است: نزدیک چندین ماه است که به بیمارستان شهیدبهشتی آبادان جهت انجام تست ورزش مراجعه می‌کنم، در حالی که تنها پاسخی که می‌شنوم این است که در صورت رفع خرابی دستگاه با شما تماس گرفته ‌خواهد شد.

بیمارستان امام‌خمینی آبادان (بیمارستان شرکت نفت) نیز از پذیرش بیماران خارج از زیر مجموعه خود در این خصوص معذور است. آیا این انصاف است که در شهرستان آبادان، مردم از داشتن حتی یک دستگاه تست ورزش محروم باشند و برای انجام آن به شهرستان اهواز و یا مراکز درمانی در استان‌های دیگر مراجعه نمایند. امید است بیان مشکلات، اهتمام مدیران مربوطه را در رفع نیازهای درمانی شهرستان‌های مذکور بیشتر نماید.

نوشتن دیدگاه