پروژه‌های تبلیغاتی و همراه با بار سیاسی مجوز افتتاح نمی‌گیرند

 

فرماندار ویژه آبادان گفت: پروژه‌هایی که تنها بار سیاسی و تبلیغاتی به دنبال دارند و به نفع جریان، گروه و یا شخص خاصی هستند مجوز افتتاح دریافت نمی‌کنند.

عزیزالله شهبازی عصر امروز در جلسه هماهنگی گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: هفته دولت به منظور پاسداشت خدمات و تلاش‌های ارزنده دولتمردان نامگذاری شده است.

وی با اشاره به گذشت دو دهه از زمان نامگذاری این هفته افزود: اقدامات ارزنده دولتی که برآمده از آرای مردمی است باید به گونه‌ای انجام شود که مردم با فعالیت‌ها و مسئولانی که سبب ساز حرکت‌های خوب و مطلوب در منطقه هستند، آشنایی پیدا کنند.

فرماندار ویژه آبادان با بیان اینکه اگر دولت در منطقه خوب کار کرده است باید به مردم گفته و نشان داده شود، تصریح کرد: پرهیز از حاشیه‌ها و پیگیری و به انجام رساندن کارها، منشوری است که دولت تدبیر و امید برای خود ترسیم کرده و به جد در جهت تحقق آن می‌کوشد.

وی با اشاره به برخی از سخنان رئیس جمهور کشورمان تصریح کرد: به گفته وی وقت تنگ است و فرصت پرداختن به مسائل جزئی وجود ندارد، ماموریت دولت آن ا‌ست که کارهای معطل مانده را جمع کنیم و بر اساس خط مشی‌های تعیین شده همراه با اراده‌ای محکم به دنبال انجام و تحقق برنامه‌های اقتصادی، عمرانی و فرهنگی در کشور باشیم.

 

شهبازی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد تا پروژه‌های ریاکارانه در آبادان افتتاح شوند.

وی در تشریح این پروژه‌ها افزود: پروژه‌های ریاکارانه شامل پروژه‌های تبلیغاتی بوده که اندک مدتی پس از افتتاح با مشکل مواجه شده و تعطیل می‌شوند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با تاکید بر اینکه باید در کارهایمان صداقت و شفافیت وجود داشته باشد اظهار کرد: پروژه‌های تبلیغاتی که تنها بار سیاسی و تبلیغاتی به دنبال دارند و به نفع جریان، گروه و یا شخص خاصی هستند مجوز افتتاح دریافت نمی‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه در هفته دولت افتتاحیه دروغین و نمادین نداریم تصریح کرد: پروژه‌هایی قابلیت افتتاح دارند که به تائید معاونت فنی و عمرانی فرمانداری رسیده باشند و مردم بتوانند از آن به شکل بهینه استفاده کنند.

شهبازی از هفته دولت به عنوان فرصتی ارزنده و مناسب در راستای نشان دادن حرکت‌های مطلوب مسئولان نظام در شهرستان نام برد.

 

* تامین آرامش دغدغه شهروندان است

وی در ادامه این جلسه با تاکید بر اینکه دغدغه شهروندان تامین آرامش است افزود: متاسفانه برخی در تلاش برای ایجاد تشویش در اذهان عمومی هستند که ما به هیچ وجه اجازه چنین کاری را به آنها نخواهیم داد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان اظهار کرد: تا زمانی که به عنوان مدیریت شهری مشغول فعالیت هستم توصیه‌ها و پیشنهادات دوستان را به گوش سر و چشم دل شنیده اما استراتژی نهایی را ما تبیین می‌کنیم.

وی تصریح کرد: جریانات سبب ساز تشویش اذهان عمومی که موجب بر هم خوردن نظم و آرامش در شهر هستند را به افکار عمومی معرفی می‌کنیم تا مردم خود در مورد آنان قضاوت کنند.

شهبازی از طراحی و تدوین برخی برنامه‌ها در جهت توسعه، عمران و تثبیت اشتغال در منطقه خبر داد و گفت: در زمان حاضر برنامه‌ریزی و کارهای خوبی در سه بخش صید و صیادی، کشاورزی و صادرات در حال انجام است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با تاکید بر تلاش در راستای توسعه مزارع پرورش میگو در چوئبده افزود: با توجه به کارهای صورت گرفته مزارع پرورش میگو در این منطقه توسعه و بسیاری از این مزارع تا اسفند ماه امسال وارد چرخه کار و تولید می‌شوند.

 

* دریافت مجوز واردات کالا از اروندکنار و چوئبده

وی با اشاره به دریافت مجوز واردات کالا از شهرهای اروندکنار و چوئبده اظهار کرد: در این زمینه مذاکرات و توافقنامه‌های اولیه ابلاغ شده و پیگیری‌ها در راستای تسریع در امور در حال انجام است.

شهبازی همچنین موضوع راه اندازی بازارچه مرزی اروندکنار را متذکر شد و گفت: در این خصوص مکان‌یابی صورت گرفته در کنار اسکله اروند است که مجوزهای لازم نیز از مرکز دریافت شده و هم اینک نیز یکی از شرکت‌های توانمند در این مبحث مشغول فعالیت جهت راه اندازی بازارچه است.

 

* تجهیز و نوسازی 24 هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی منطقه

وی تصریح کرد: موضوع توافق در جهت تجهیز، نوسازی، لایروبی انهار و ترمیم 4 هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی منطقه با پیگیری‌های مستمر استاندار خوزستان به 24 هزار هکتار رسید.

به گفته معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در زمان حاضر سازمان آب و برق خوزستان، جهاد کشاورزی و جهاد نصر در این خصوص مشغول کار هستند.

وی یادآور شد: منطقه آزاد اروند در خصوص صادرات و واردات کالا از منطقه وظیفه و کار سنگینی بر عهده دارد، آنها باید ضمن انجام این کار بتوانند متناسب با وظایف اولیه شان در جهت ایجاد زمینه اشتغال و کار برای بومیان منطقه بکوشند.

 

* آماده سازی مقدمات آغاز به کار فاز دو پالایشگاه آبادان

شهبازی همچنین با اشاره به آغاز به کار فاز دو پالایشگاه آبادان در آتیه‌ای نزدیک افزود: طرف ایرانی فعالیت خود را آغاز کرده و طرف خارجی نیز آمادگی خود را برای آغاز همکاری اعلام کرده است ضمن آنکه پدافند غیر عامل با حضور در منطقه بر بلامانع بودن انجام کار تاکید کردند.

وی اظهار کرد: با آغاز بکار فاز دو پالایشگاه آبادان بیش از 3 هزار نفر مشغول به کار می‌شوند.

فرماندار ویژه آبادان با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته جهت ایجاد سه پتروشیمی فسفات از سوی ستاد فرمان امام در منطقه خبر داد و تصریح کرد: با توجه به انجام بازدیدهای میدانی از پروژه‌های مذکور، این کار ظرف یکی دو ماه آینده استارت خواهد خورد.

وی یادآور شد: این پروژه‌ها بنا بر تاکیدات استاندار خوزستان مبنی بر بکارگیری نیروهای بومی با ایجاد زمینه اشتغال برای 300 نفر آغاز خواهد شد.

 

شهبازی همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده برای راه‌اندازی یک واحد تولید روغن گفت: بر اساس اعلام بنیاد برکت به عنوان پیمانکار این پروژه ، این واحد طی مدت یک سال و نیم ساخته و آماده بهره برداری می شود و برای 300 نفر نیز شغل ایجاد می‌شود.

وی افزود: در تلاش هستیم تا با استفاده از امکانات فراوان شهری و با یک مدیریت مناسب کارهایی را در شهر انجام دهیم تا شرمنده مردم رنج کشیده آبادان نباشیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان از برگردانده شدن فیلترهای 8، 9 و 10 به چرخه شبکه آب شهری در راستای تامین افزایش سطح کیفی آب به مدار تولید بنا بر قول مسئولان آبفا خبر داد.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت پذیری در حوزه اجتماعی را نیز بر عهده داریم اظهار کرد: در این زمینه پاسخگو هستیم و مسائل را بر گردن یکدیگر نمی‌اندازیم.

شهبازی تصریح کرد: گفتمان و برند دولت «زنده باد مخالفان» است، زمانی برای رفتن به حاشیه‌ها در اختیار نداریم، به مردم قول داده‌ایم تا با تدبیر و انجام کارهای شبانه روزی محل خوبی را برای تولید و کسب و کار در شهرستان ایجاد کنیم.

نوشتن دیدگاه