زيباسازی ساحل شرقی اروند، رونق گردشگری آبادان

امروز طی آئینی با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مقامات نظامی و انتظامی و مسئولان شهرهای آبادان و خرمشهر عملیات برداشتن دژ خاکی حاشيه اروند رود از كنار بازار ماهی فروشان آبادان آغاز شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در این آئین گفت: این دژ خاکی از سال 67 مشکلاتی را به لحاظ دسترسی شهروندان و صیادان به ساحل اروند رود ایجاد کرده بود.

عزیزاله شهبازی افزود: در سنوات گذشته نيز پیگیری هایی از سوی نمایندگان، استانداران و فرمانداران در خصوص برداشته شدن این دژ خاکی انجام شد.

وی اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید و به همت و پیگیری های انجام شده از سوی استاندار خوزستان و فرمانداری ویژه آبادان، مدیر کل مرزی کشور با استقرار در خوزستان و آبادان موارد را از نزدیک بررسی و موافقت خود را اعلام کرد.

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان تصریح کرد: امید می رود بر اساس هماهنگی های انجام شده و با سرعت مرتبط موضوع دنبال و ادامه یابد.

شهبازی یادآور شد: کار ساحل سازی و احداث پارک ساحلی نیز در دستور کار قرار دارد.

وي با تاکید بر تصمیم دولت تدبیر و امید بر مهیا کردن شرایط مناسب زندگی و رفاه مردم آبادان و پیگیری و تلاش مجدانه استاندار خوزستان در این خصوص گفت: با برداشته شدن این دژ خاکی و انجام زیر سازیهای لازم در حاشیه اروندرود، از این پس شهروندان آبادانی می توانند از فضای زیبا و طبیعی ساحل اروندرود برای تفریح و گردش استفاده کنند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان افزود: مهیا شدن این فضا می تواند نقش بسزایی در توسعه گردشگری در منطقه داشته باشد.

شهبازي ابراز امیدواری کرد تا با اجرای به موقع و مناسب تصمیمات دولت تدبیر و امید بتوانیم نشاط ، شادمانی و سرزندگی را به مردم ولایی، مومن، خونگرم و قانع آبادان هدیه کنیم.

وی گفت: مردم آبادان مستحق بهترین ها هستند و خوشبختانه این نگاه در دولت تدبیر و امید وجود دارد و امیدواریم تا حلاوت انجام این کار به کام مردم شهر شیرین تر شود.

 

استاندار خوزستان در آيين برچيدن خاکريزهاي دوران دفاع مقدس گفت: با تاييد شوراي عالي امنيت ملي و نظر مساعد اداره کل مرز و مبارزه با قاچاق وزارت کشور، مصوب شد دژ خاکي ساحل اروند رود در شهرستان آبادان برچيده شود.

با آغاز جنگ تحميلي، رزمندگان ايران اسلامي اين خاکريزها را در طول 110 کيلومتر ساحل رودخانه استراتژيک اروند براي محافظت از کشورمان مقابل کشور عراق احداث کردند و تاکنون امکان دسترسي مردم به ساحل اين خط جغرافيايي وجود نداشت.

مقتدايي افزود: حذف اين خاکريزها ساحل رودخانه اروند را به عنوان يک شاهراه مهم تجاري و گردشگري رونق خواهد بخشيد و ظرفيت هاي اشتغال زيادي را در امتداد ساحل شرقي اروندکنار به وجود خواهد آورد.

وي گفت: با برداشته شدن اين خاکريزها ساحلي زيبا براي شهر آبادان رقم خواهد خورد تا شهروندان از زيبايي هاي آن لذت ببرند و بيش از پيش اميدوار باشند که آبادان در مسير شکوفايي خود گام برمي دارد.

 

شهردار آبادان با اشاره به آغاز عملیات برداشتن دایک مرزی اروندرود گفت: پس از برداشتن این دایک، پارک 20 هکتاری در حاشیه اروندرود احداث می شود.

محمود رضا شیرازی در آیین آغاز عملیات برداشتن دایک مرزی حاشیه اروندرود افزود: این پارک بر اساس توافق صورت گرفته با قرارگاه کربلا ساخته می شود.

وی اظهار کرد: در مرحله نخست، 100 متر ابتدایی دژ پاکسازی می شود تا دسترسی مردم به اروندرود آسان گردد.

شهردار آبادان افزود: اکنون 18 کمپریسی، چهار دستگاه لودر و یک بیل مکانیکی در عملیات برداشتن دژ مرزی اروندرود فعالیت می کنند.

نوشتن دیدگاه